Prvni červnové pátek – krátky info

Tož sme teda zkusili tu nově otevřenó nekuřáckó restauracu U Zlatého lva (bejvalá U krokodýla, na ulici Uhelná 11).
Vlezu jako prva do hospody, vidim interiér komplet nové, výčep hned vlevo místo vzadu, jinak čisty světly prostředi. Už to, že v celé hospodě seděly jen tři duchodkyně u kafe a to, že sem seděl 8 minut, aniž bych zahlidl nějakyho čišnika, či jiné personál, cosik napovidalo… Tak sem si aspoň u stolu pročítal povidání o nabizenych pivech – Starobrno ležák Drak 12°, Krušovice pšeničák, Starobrno 11° z tanku, nealko pivo jakysi a eště jedno, „hmm dobrá nabidka docela“.
Slááva vole čišnik se zjevil! „To neni možny“ řikám si! Prej co že si dám, řikám mu: „už sem si myslel, že sem vlezl do hospody bez obsluhy a chtěl sem si natočit sám..“. Pravím mu, že si dám teho Draka ležáka 12°, „bohužel NEMÁME“ odvětil mladík. Řikám „aha, dám si tedy ten kvasničák“, „tak ten taky bohužel NEMÁME“. Ptám se „a co teda máte?“. Pingl řiká, že tu jedenáctku, „tak sem s ňó, sedim tuná 10 minut a mám žižeň když je takovy vedro!“. Z té nudy sem si šel vzit noviny na dřevěnym držadle a čtl sem si, zatímco krygl se mě už točil. Sotva mě pivo přistálo na stole, hned sem se musel napit, protože sem byl vyprahlé z toho vedra, čekal sem, orosené krygl plné dobře vychlazenyho piva z tanku (jak maji napsany u vstupnich dveři). Šak to znáš ten pocit, teho prvniho hlubokyho říznyho loku, až tě slzy pomalu začno tyct z oka! Ale misto teho sem pil teply a tim pádem aji dost nedobry pivo z neorosenyho suchyho krygla a hnedka mě taky bylo jasny, proč tam seděly jen ty tři duchodkyně.
Pak došel Havárka, řikám mu je to teply, tak si dal jen maly, pak Jouda došel a ani si nesedl a hned, kamže sme to pré vlezli, že tam nikdo neni, pak dorazil Kučis se Zuzkó. Tož když už sme seděli, měli sme hlad, ochutnali sme jejich kuchyň. Zase abych to jen nehanil, jidlo bylo dobry. Jako posledni došel Melda, řikáme mu „ani si nesedé, dem jinam!“. Tak sme to snědli, dopili tu tepló břečku, zaplatili a šli dořiti.

Tož zase nekdy zdar na prvnim pátku!
Petan

Napsat komentář