Výlev bajkerův

…tak jsem si prečítal radniční listy. To se mi panečku zvedl tlak…naši radní se prsí, jak budou zvelebovat, Olomouc vylepšovat. A jak m.j. myslí na cyklisty. Pominu pěknou polní cestu, co se vine z černovírského lesa směr Hlušovice, kterou chtějí vyasfaltovat, to aby se nám lépe jelo.

…to nejlepší teprve přijde.

Jeden z nejhezčích úseků pro cyklistu, ale i pro pěší – pěšina podél Bystřičky v Hodolanech od hompaček hore, bude přátelé taky konečně „upravená“. Dáme asfaltek, zpevnime. Obrubniky dáme. Biló čáru uděláme! Já bych radil osvětlit, na sloupy tlampače umistit, LCD TV rozvěsit. Aby se občan nenudil.

Úplně vidím toho ocasa ouřadu, jak sedí v kanclu na radnici, přemýšlí jak utratit v termínu evropsky love aby mu seděla ta tabulka v excelovi a pak přijde nápad… posledních pár kilometrů úžasné pěšiny linoucí se podél řeky vyasfaltovat a propojit se zprzněným asfaltoúsekem v horní části řeky u Bystrovan. Samozřejmě budeme muset pokácet stromy, to aby bylo místo. Bydlel jsem tam 10 let. Jezdil jsem tam tudy denně. Ta štreka se neustále měnila, kdo si to kdy projel nebo prošel, dá mi za pravdu …v létě zelený tunel, na podzim pěšina pokrytá listím, sem tam hups, každej kořen co kde trčel jsem znal.…paráda. Teď to bude sterilní asfaltka za mnoho melounů. Nejhorší na tom je, že páni radní čekají že tomu budu jako cyklista tleskat…jenže tady nejde jen o cyklisty terénisty, ale i o pěšáky, lidi co si jdou třeba zaběhat pryč z města, s děckama na procházku k jezům, o lokalitu samotnou.

V první moment po přečtení jsem chtěl NĚCO udělat – petici, otvorený dopis …vychládl jsem. (No co, stejně jsem tam často pichl dušu, roste tam ten blbé akát zelené).

…ale myslím že vím co udělám !!

Já si počkám až ti vepři v kravatách, co v životě nejeli krajinou na kole, budou slavnostně stříhat pásku při otevření báječné fungl nové asfaltostezky, a půjdu si tam odflusnout napříč politickým spektrem.

Good bajk
Tom Toto Kutcheees