Helfštýn – Author Šela marathon

Tak jenom stručně.
Našeho prvního bajk marathonu jsme se zúčastnili pod hlavičkou SSPK Olomouc pouze dva, a to Petan a já. Ostatní nás sice přišli poměrně v houfném počtu povzbudit, ale kola nechali raději doma. Náš servisní vůz řízený Pavlem Zemčákem a navigátorem Katkou nás dovezl na start už v 10 hod ráno. Pozdělji přijel kameraman Krby s Miluškou a Sharon, fotograf Martidlo s potomky a Zuzkou, Radvoj s L2 mi dovezli René a Zuzu, přijeli i Petr se Švagrokachnami a v cílové pásce jsem zahlédl freneticky povzbuzujícího Mešáka. Takže vlastně účast hojná, sportovní zastoupení ovšem pouze 2ks.

Příprava nebyla z nejdůkladnějších, v sezoně jsme měli najeto jen něco kolem 300 km. Proto jsme zvolili trať 54 km a jeli s úmyslem vyzkoušet si co sneseme a jestli to vůbec v rozumném čase dáme. Na trasu 91 km jsme se opravdu necítili.

Zvolená strategie:
Petan mne každý den, asi 14 dní před závodem neustále přesvědčoval, že pojedeme spolu, budeme si pomáhat, povzbuzovat a do cíle dojedeme též společně.
Realita:
Ihned po startu mi ujel, za což se mi doposud neomluvil.
Zajímavosti:
Jízda starým železničním tunelem(259m) osvětleným loučemi,krkolomné sjezdy korytem vymletým od vody,sjezd pekla střemhlav,podmáčené louky,bahenní lázně,podjezd dálnice potokem.
Statisticky:
Celková účast cca 1500 bajkerů, z toho cca 600-700 na naší trati . Závod v limitu dokončilo 585 bajkerů, v naší věkové kategorii 312
Umístění:
č.2415 Petan celkově 433/585 ve své kategorii 246/312 čas 3:55:41,83
č.2416 Kutchees 504/585 278/312 4:15:17,67
Trať těžká, ale krásná.
Pády Petan 1x, já 3x, z toho jednou přes řidítka do rokle.
Ztracená cyklolahev Pells-1x (já)
Zlomenej držák na lahev – 1x (Petan)
Rozedrané prdele – 2x (já a Petan)
Sprostá slova cca 4000.

Tak příště snad v hojnějším počtu. Už teď nás je několik, nejbližší akce Švih Tour v Lošticích 10.6.2006 !!

GOOD BAJK TomToto Kutcheees

Dodatek by Peťan:
V žádném případě není pravda co je psáno v části „Zvolená strategie“ v referátu ze Šely! Právěže můj kolega z družstva Kučis byl tím, kdo chtěl bezhlavě závodit, hnát se za co nejlepším umístěním a nechtěl abych na něj na kopci vždy počkal!! Proto také ihned po startu to byl ON kdo mi ujel a já ho marně asi 4km stíhal! Dál jsem už pokračoval jen dle jeho přání, že odmítá mou pomoc a že pojedeme každej na vlastní trikot. Tak jsme také jeli. Důrazně žádám o omluvu!!
Petan