Jeseníky 3×1000 jedním tahem

Akce začala tím, že mě u nemocnice cestou na nádraží sestřelila baba v autě z kola, prolétl jsem se 7m vzduchem a na vlak přijel tři vteřiny před odjezdem.
Ve vlaku už čekal Melda, Milda, Jouda, Děda s vosó tentokrát bez vosy a Havárka. Pěkná sestava… Děda ožralé jak cep po oslavě , Melda s nedoléčenym meniskem, já pomlácené z té srážky no a u Havárky nikdy nevite co se mu stane. Milda byl OK a Jouda se chlubil že už má letos 70 km takže je taky ready.
Trasa rozdělená na tři úplně jiné části. První tisícovka krásnej výjezd na Smrk typickou lesní cestou, šutyrky, technika, utahováky, sjezd šotolina. Druhá tisícovka nejtěžší na Obří skály, sem tam zatlač, les, pak poslední 2km asfalt, sjezd napřed kamzičí test, pak šotolina.. A třetí tisícovka na Volskou louku lesní asfaltka, travnatá pěšina, na konci brody ve stržích a užasny scenérie a pak sešup luxusní lesní cestou až na Banjaluku.
Ramzová start, všichni plní síly, pouze děda cosi mumlal že se mu chce srat a blut, a že za to muže těch 10 piv a 8 zelenéch a jeho bába která měla narozky.
První tisícovka pokořená celkem hladce, parádni počasičko, nikde nikdo. V Polsku foto a sešup do lesního baru. Pivo na odvahu a dolů do Lipové. Před náma Obří skály, nejtěžší úsek dne.
Trasu mám zmáklou, ovšem přejeli jsme klíčovou odbočku asi o 30m ! A nastala hysterie…..a že se vrátime a že to se dalo čekat a že co budeme dělat, a že su piča co si vzala mapu jiného pohoři a tak podobně. Dědek se škaredě dival kótkem bryli a furt si mumlal cosi pod kníry že se poblije a mě zabije.Ovšem já se nenechal rozhodit, otočil si mapu vzhůru nohama a neomylně nasměroval skupinu směr vrchol. Pravda sem tam jsme museli tlačit, ale né moc, ne né.
Nahoře čekala odměna v podobě naprosto čistého nebe, sem tam beran, božské výhledy. Paráda. Na vrcholu děda prohlásil, že se mu prosimpěkně už blut nechce. Nicméně po krátké poradě jsme usoudili že třetí tisícovku vypustíme a čas tímto ušetřený v hospodě strávíme. Škoda, ten sjezd totiž z Volské louky je asi nejlepší co jsem jel. No nic, příště.
Valili jsme směr Branná, vtom Havárka za jízdy zařval a začal tančit na kole. Zastavil, zuřivě strhl helmicu z hlavy, ječel na celý kolo áááá, éééé, pičoooooo, éééé, 2x oběhl louku a dělal divny pohyby rukama. „ Proč zrovna mě se dycky musí něco stat. Proč zrovna já, proč zas jáááá…mě pichla vosáááááááááááááá !“
Počkali jsme až se učeše a jeli směr hospoda. Tam jsme se uvelebili, najedli, piva vypili a nakonec na doporučení paní šenkýřky objednali kolo speciální kořalky. O platbu se samozřejmě losovalo. A hádejte kdo prohrál hned v prvním kole? ….. Opíchaný Pavel Srážka. Smolař dne.

Good Bajk
Tom Toto Kutcheees