Klíče

Existujó klíče různy.
Třeba takovej klíč od duše je hodně moc důležité. Nebo klíč francouzské zvané francouzák, klíč ploché či klíč s očkem, samože aji existuje třeba klíč imbusové – byť vubec nevypadá jako klíč, ale jako do pravyho uhla ohlé kus šestihranaté tyčky.
Klíč mužeš mět taky třeba ve formě nápovědy k rozluštění něčeho, nebo klíč dešifrovací pro dešifrování zašifrovanéch souborů v IT, privátní klíč k certifikátu, nebo klíč od nebeské brány, dál klíč od automobila, veliké klíč od kostela nebo hradu, nebo naopak malinké klíček od dětské pokladničky, klíč od basy, dál pak klíč od schránky na dopisy, nebo od zámku kožené aktovky.
Existujó taky virtuálni klíče kteryma vodáci zamykajó či odemykajó vodu, velmi duležity só taky kliče od trezora a to už nemluvim o takových klíčkách pšeničnych, ktery só fakt hodně zdravá potravina.
Duležity sou taky klíče houslovy, bez kterych by to vubec nehrálo, pak takové klíč falešné zvané šperhák, samože nemožu opomenót klíče od pásu cudnostě, nesmim zapomenót taky na golaklíče, klíč od zámku na bicygl, klič od zámku do sklepa, klíč od atomovéch zbraní a vubec klíču je fakt mraky…
Jenže existujó taky jedny klíče ktery jsou duležity v momentě, kdy se tě už chce fakt spat. A to só klíče od pokoja.
Tyto klíče se dělijó na klíče normální a klíče rezervní. Zatímco klíče normální, dostaneš na recepci a mužeš je použivat na běžny odemykáni svyho pokoja a můžeš si je aji nosit všude možně sebó, tak klíče rezervni sloužijó k temu, kdybys ty a nebo třeba tvuj spolubydlící náhodó ztratil klíče normální a nebo by se držitel klíčů normálnich někde zapomněl a ty se už chceš dostat na pokoj.
Průser ovšem nastává v situaci, kdy se aktuálnimu držitelovi ztratijó klíče normální, kdy si tento držitel tak z jistéch důvodu zákonitě nemože ani za boha vzpomenót kde ty klíče normální nechal. Mužeš mu prohledat kde co, všelijaky kapse, zákoutí a podobně a klíče sou prostě v prdeli 😀 .
A uplně nahovno je pak situaca, kdy se mu nějakym záhadnym zpusobem ztratijó aji klíče rezervní 😀 . Pak musí přijit na řadu leda šroubovák a nebo sekera. Naštěsti se zpravidla pokaždy najde někdo zodpovědné, kdo ty klíče normální rači veme k sobě do úschovy, aby nedošlo náhodó k jejich ztrátě že 😀 .
Každopádně ty rezervni klíče se taky jen tak samy nevypařijó, nezmiznó a nakonec se přece jen někde objevijó, byť je to třeba ve…., ale to už jinde jsme, to je jiná vesnice… 😀 .

Věnovany našemu členovi J.M. přezdivanymu Ch. 😀

2 komentáře u „Klíče“

  1. …jednó jsem kličkoval v nakličenym polu u olšan před chlapcem poté co nás na zábavě přistihl, když přede mnó kličelo jeho děvče

    Odpovědět

Napsat komentář