Mitterbach – extreme carving

Vážení přátelé, kolegové a kolegyně, byl mi svěřen úkol napsat zprávu z akce Mitterbach. Hned na začátku bych rád upozornil, že bohužel tvrdé jádro SPORTOVNÍ SKUPINY PANA KUČERY, pod názvem BSPK ( BLIJÍCÍ SKUPINA PANA KUČERY ), zapříčinilo, že nás dopravce Minitrans odmítl. Nový autodopravce, asi informován čeho jsme schopni, nám poslal autobus s řidičem, který byl sice značně netečný, ale za to byl v Rakousku asi poprvé. Několik desítek km najetých navíc nás dostatečně přesvědčilo o zmatenosti řidiče. Teprve důrazné výkřiky vedoucího skupiny: „ Co je to za anála !“ svedly vždy řidiče na správnou cestu. (Nepatrně přispěl i Radim řádným navigováním na předním sedadle). V závěru toho úvodu bych rád definoval tak zvaný KUČERŮV ZÁKON : S rostoucím počtem členů skupiny BSPK , klesá počet autodopravců ochotných nás přemístit na místa k lyžování určených !
Až na bloudění proběhla cesta celkem v klidu, pochopitelně po několikráte opakované šlivovic snídani. S blížícím se cílem narůstala panika, kterou úspěšně šířil pan Kršňák informacemi o počasí a stavu sněhu v Mitterbachu. Informace se ukázaly celkem pravdivé a tak nás na místě samém čekaly zástupy rakouských hasičů odstraňujících dvou a více metrové závěje sněhu ze střech domů, restaurací a hotelů. Ihned po vystoupení z autobusu nás přivítali milým úsměvem a několika větami, kterým jsem, neznaje německého jazyka, nerozuměl zcela přesně, ale nabyl jsem dojmu, že obsahem bylo ( volně přeloženo ) CO JE TO ZA MAGORY ? TADY JE KALAMITA. ASI ČEŠI !
Na svahu samotném ležela asi 40 cm vrstva nového neupraveného sněhu. Tedy než jsme ho vhodnými pády upravili a připravili na extrémní lyžování v maxi boulích. Užili jsme si všeci a všeho. Hlubokých závějí, silných větrů, zimy, sněžení i kořilky. Abych nepsal jen to špatné! – Bylo to náročné, ale nutné. Je třeba si uvědomit, že lyžování není žádná sranda. Za zmínku z této nepodstatné části dne ( na zájezdy jezdíme přece jen kvůli zpáteční cestě ) snad jen stojí můj odvážný několikametrový skok z lanovky ( viz foto ), který jsem provedl zcela plánovaně a po dohodě s místní horskou službou, abych touto názornou a hravou formou upozornil návštěvníky na lavinové nebezpečí. ( Poznámka : Chci důrazně upozornit, že jakékoliv dodatky věnující se této události nejsou z mé klávesnice a jsou zcela smyšlené cenzory tohoto článku. Děkuji. Autor )
Po náročném lyžování jsme již tradičně navštívili malý rodinný pivovar v Mariazellu. Dostalo se nám srdečného uvítaní hlasitým voláním obsluhy maingott !!!! a rychlým uklízením misek s dekorativním ječmenem, který jsme při poslední návštěvě zcela vyžrali. Oblíbená 2 piva nás dostala do přijatelného stavu před zpáteční cestou se zmateným řidičem. V autobuse se odehrávalo vše dle obvyklého scénáře. Pití, ženy, zpěv. Zvláště osvědčená dvojice Kučera & Mr. Mouse vytváří silné pěvecké duo s hity jako : Dělání, dělání …… Sbírám céčka ……. Sklal a stepí divočinou ….. atd. , které zatřásly nejedním dívčím srdéčkem ( viz foto). Tady bych chtěl upozornit na příslovečnou tvrdost XENY, která nepodlehla sexuálním hrátkám ani za nabízený řízek. ( Já jsem ji uplatil čokoládou, kterou snědla a ….. nic). Zdlouhavá cesta způsobená zmateným řidičem zapříčinila pozdní příjezd domů a tudíž absenci tiskovky, ale u toho jsem již nebyl, bo vystupuju v Olšanech.
Věrně vypověděl a napsal BRETA.