MTB camp Ramzová

Konečně maly oživeni bylo. Maly ale mily. Asi tak 150 cm vysoky. Zahranični. Do bike skupiny totiž letos přibyla Monique La-Budik. A musim říct že nás teda hezky znemožňovala. Teda jenom do kopca, ale i to stačilo k tomu, aby naše ego, tedy pána tvorstva dostalo řádně cez hubu. Na svém 12-ti palcovém kole nás v kopcích systematicky ničila.

Trasa byla jasná: Ramzová-Petříkov-Císařská bouda-Brousek-Smrk-Lesní bary-Lipová-Pod obřími skalami-Ramzová-Ostružná-Anežka. Vyjeli jsme hned za kuropění v 10h. Dědasvosó, Hypermira, Petan, Kutcheees, Monka. Pěší sekce-René a Zuza – přes Paprsek a Ostružník na Ostružnou k Anežce.

No ten děda ! Přijel po absinthu. Eště jel na zelené vlně. Ožralé jak cep přijel tim vlakem. Rudy oči, celé jakési zdevastované. Řikám to bude teda den. Taky že ja. Po třech kilometrech v prvním stoupáku se podiváme dozadu, děda sedi na kole, toči nožičkama naprázdno jak dřevěné káčer na špagátku. Celá klika vypadlá , držela mu jenoim na botě. Velociped za 60 000 a upadla mu prostě celá klika. Napřed sme se mu smáli, pak vyfotili a nakonec mu pomohli.

Polovinu cesty jsem přemyšlel jak dosáhnout toho, aby Monka nebyla první na nejvyššim bodě trasy. Nebylo to lehky, furt byla vepředu kdesi, nejak dobře ji to jelo v těch krpálech. Takže pár set metrů před Bróskem jsem zavelel změnu azimutu a bylo rozhodnuto. Levá 90! Skrz borůvčí! Monke sahalo někam do podpáždí, takže v něm i s bajkem zmizla, uvázla, rozbrečela se a na vrcholové prémii jsem byl první opět já. A tak je to správne. Tak to má byt. Nastalo focení, hledání keše, jediné děda nervózně obcházel a cosi hledal. A že hledá mistečko..a že se ozval absinth a že je odevšad vidět, že si nemá kam sednót a co má dělat. Nakonec dřepl na hranični čáru, přidržel se českého boruvči, svou chlupatou prdel vystrčil přes hraniční kámen někam směr Gleraltów a vysral se do Polské lidové republiky.

Bylo krásně, čekal nás první divokej sjezd. Bez závad. Satisfakce. Zatímco my na tachu cez 70, Monka že ji to nejede vic jak 50. No nevim teda co čekala na dětskym kole 🙂 Che che che, to máš za to! Po cestě zastávka v lesním baru, opikačka klobásy, točeny pivo chlazeny v bystřině, trička k dispozici, vše samozřejmě sámoška. Chválime autora nápadu. Fotky mluví za vše.

Zase stojíme. Dědek zas cosi. Prozměnu tentokrát pichl. Vyměna duše. Připrava na stoupák. Mám nachystanó krásnó bajkovku po sněhulákově cestě až na obři skály. Výhledy, vejška, krása. Ovšem mrzót Hyper, že se nikde nebude vláááčet s kolem a že chce jet jak člověk, takže přehlasoval zbytek skupiny a na Obří skály se nejelo, ale o patro níž pod ně, pohodlný šotoasfaltek.. Mira spokojené, ale mně se ozvala klobáska. 20 minut pauza! Ovšem já su kultivované pán, takže jsem svou potřebu vykonal v lese, ukryt před zraky okolí a hlavně na území ČR dědo!

Další sjezd do Ramzové, další keš Petana, a hurá směr Anežka. Hyper je tam jako doma, seznámil nás s Gábinou a Oldou, Monka se po letech setkala s kámoškou, no idylka, zapadající slunko ještě krásně hřálo. Pivo, pivo, pak slivovica, lesní plody, setkáni s pěší divizí z paprsku, slivovica… no vyborné základ pro večerní párty u ohně.

Oheň. Chystám se založit požár pro opékání. Chtěl jsem si pomoct třískama z prkýnek po stavbě, ovšem jak mě děda zahlídl, okřikl mě. A že su barbar a že on je skaut a že založi oheň jenom z klacíků v přírodě nalezených a stromové kůry. Opravdu se mu to povedlo. Opekli jsme klobásky a špekáče, pila se piva černá + Tulamor Dew. Po vypití lahve Tulamorky se však nějak vytratil děduv skautský původ. Přistihl jsem ho jak přikládá ohoblovany trámky z baumaxu určeny k rekonstrukci podkroví, vyndává topora a kulaty násady ze smetáků a lopat a topi s něma. Pré že to lip hoři. Měl jsem záchvat smíchu, děda cosi koktal… no je to skaut, to se poznáá.

Jinak co se týče opikačky, zakončená byla stylově, nemá cenu komentovat. Vše podstatné ve fotogalery.

Ráno odjeli bajkeři směr Olomouc po vlastní ose. Já jsem zůstal s holkama. Jediné zprávy o zbytku skupiny jsem měl formou sms. Cesta se nesla ve stejném duchu jako předešlý den. Prostě děda kdesi po cestě znova urval kliku šlapaci a druhá sms od Petana zněla: „Exuju plzně u Travisa.“

Takže vlastně všecko při starym.

Tak hybaj do fotogalery!

Good bajk Tom Toto Kutcheees