MTB Príschlop

Po poklidném prvním pátku to vypadalo, že se MTB výjezdu zůčastníme ve čtyřčlené sestavě ve složení Děda s vosó, Havárka, Kutcheees a Petan. Nakonec ještě na poslední chvilu do jedoucího vlaku stihli naskočit Olda a jeho Monča 🙂
Frčeli jsme s přestupem ve Vsetíně až do Velkých Karlovic zastávky, takže na bajky jsme usedli docela pozdě až někdy kolem 11 hodiny.
Počasí bylo parádní, v úvodu fakt hnusnej stoupák v šutrech, na vrchu panoramata, všade sucho, sem tam kaluž, zase panoramata, sjezd na Příschlop, pak vlnění parádní sjezd šotolinou až do slepé malebné valašské osady, pak kolem přehrady zprava až k ní. Ekvilibristika dvou odvážlivců na hrázi a pak přesun na koupaliště a první občerstvovačku, kde jsme se velmi pobavili u Havárkova tance s vosama 🙂 Následoval fitnes asfalt po cyklostezce plné kolařů a rýchlokrasokorčuliarů. Olda měl už takovej hlad, že cestou snědl vosu která ho ještě než ju spolkl stačila uštknout do jazyka, kterej mu pak krásně nabobtnal. No situace nic moc, při představě kdyby ho uštkla třeba až v trubce. Po dalším občerstvení „pod střechou“ na stezce, kde na nás čekala valašská odnož skupiny – jmenovitě Marčéla a Zdenka, si to Olda s Mončou jeli do Vsetína hezky po stezce, zatímco my staří blbci jsme si řekli, že to do Vsetína vezmeme přes jeden malej kopeček a pak po hřebenu. Výjezd k vesilaču fakt HNUSNEJ, ale hřebenovka v parádním terénu se sjezdem do Vsetína po trase MTB Valašské padesátky dala na ten hnusnej vesilač zapomenout. Čas nás tlačil, ale 2x Svijany 11° + 1x domáci slivovica U krbu jsme stíhali v pohodě. Dál pak už klasika – Fatra pilsneři za 45,-, oblbování personálu vlaku + Meteorit žranica a Svijany 13° + některí na závěr U Ječmeňa Staropramen bez filtru 11°.
Výjezd vzhledem k počasí povedenej, díky terénu jsme si však sáhli až na dno.

Petan