Nassfeld-Hermagor

Vypíchnu jenom okamihy, co mě zaujaly. Nebudu psát o ožírání v buse, je to vždycky stejný, opakoval bych se. Akorát s tim rozdilem, že tentokrát Petan neusnul už za Prostějovem ale s otevřenó hubó před Brnem. Naše složení Petan, Majkl Jouda Vysoudil a Kutcheees, zbytek jako vždy kolegové ajznbóni z Olomouce, Plzně, Budějic, Hradce atd. Celkem slušná sací síla.
První večer seznamovací večírek. Podávalo se víno červené, pivo, slivovice a šampus, takže je zřejmé jak to dopadlo. Rozkaz zněl jasně: odjezd busu na svah je v 9:00. Jedna pani učitelka okamžitě podala protest že je to pozdě a že pojede sólo v 8:15. Byla tak natěšená že se jí zdálo že jí něco uteče. Ovšem osud tomu chtěl jinak. Při bezuzdné pitce večer se tak hezky upravila, že nejenže nestihla skibus v 8:15, ale ani náš bus v 9:00, ani poslední skibus v 11:57, ale dolezla pěšky s botama na zádech štreku 2,5km ve 14:00 jak cep. Celkem humorné. Podrobnosti z večera jsem slibil Michalovi že psát nebudu, protože se bál že bude mět průůůser. Takže to psát nebudu, přestože se skoro nic nestalo, krom toho že se poblil a myslim posral, ale to nevim jistě, akorát vim že přestalo odtikat umyvadlo a ořišky jedl jenom on !!
No počasí nám přáálo, azurko, hospoda panoramatická hučela, tančilo se, někteří na stolech, pilo se ve slevě , inu družba neskonalá. Na svazích skoro nikdo, dole už vládlo jaro. Další párty v sobotu, průběh podobný s tím rozdílem že Petan ulehl, chvíli chroptěl, pak usnul a doteď v podstatě nemluví. Tvrdí že mu odešly průdušky, ovšem my víme své. Dokonce v neděli ani nešel na svah a s GPSkou pročesával okolní lesy a hledal „kešky“. Jedna vychytávka nás zaujala. Měřený úsek, i když to bylo dost krátky a nedalo se dosáhnout TOP speedu, naměřila fotobuňka totok: Michal-ski 77,03 km/h, Kutcheees-SNB 73,67 km/h, Petan-SNB 70,53 km/h. Na úplný závěr přiletěla na svah helikoptra, ležel tam nějakej chlap. Záchranáři ho prej prochmatali, pak naložili, zapli do fóliovyho futrálu a odvezli. Mrtev. No celkem blbej závěr sezony. Podrobnosti nevim.
Takže u mě dobrý, přestože úplně chyběly free sektory, poněvač už ten prašan prostě nebyl. Inu jaro. Ale v prosinci si to zase vynahradíme a POZOR , účast přislíbil Felix Slováček, že Petane.
P.S. Cenzurou vyfiltrované zážitky na vyžádání za pivo !
SNB 4ever
Tom Toto Kutcheees

Pár postřehů připojím aji já. Ale budu se spíše věnovat tomu hlavnímu za čím jsme tam jeli – tedy SNB. I když mi nedá nepřipojit pár skutečností týkající se „jiných“ věcí. Spaní s hubou otevřenou bylo nutné díky rýmě, tolik jen na vysvětlenou. Na apartmábanánu co chvíla zaznělo „mravenečci sa tu vesele procházajů…“ a to doslova, měli tam vyšlapaný gdovijaky cestičky. Hned druhý den nám účastníci zájezdu naplnili ledničku šampaňským, bo prý ta naše je největší v celým baráku a vůbec je nezajímalo, že nemáme kam dát si naše potravine! ;+) Veliké plus oproti Saalbachu byl odsavač par v záchodosprchovým koutě, takže jsem se ani nebál jít se osprchovat po tom co Kučis vykonal svoju každodenní nutnou několikaminutovou potřebu. I když divný bylo, že pak raději chodil na společné klozet na chodbu, prej starodávné s dírou padací přímo do sklepa kamsi. O zvracení Michalově toho již bylo napsáno dost – snad bych jen doplnil, že jako světlý blondýn dle mýho utrpěl úžeh na svahu a udělalo se mu nevolno a nezbylo než to někde odložit no..
Abych se ale vrátil k SNB. Areálek to byl menší, dal se v klidku projet za půl dna. Co bylo ale užasný, bylo to počasí a nepřítomnost lidí. Nezažil jsem abychom na svazích rejdili uplně sami, parádní, žádny fronty, žádni hulkaři, teda skoro..! Terén byl střídavě tvrdší a měkej, i když na duben a v max. véšce 2000n/móřem si myslím, že velmi good. Chyběl akorát prašánek na freerajdy. V sobotu na večír jsem bohužel ochuravěl a s teplotó a zimnicó sem zalehl ke spánku, v nedělu jsem nebyl schopen rejdit, tak jsem se věnoval turistice a geocachingu a odlovil svou první kešku v cizí zemi. Nezapomenutelným zážitkem pro mě jsou ty jejich závěrečný párty. Parádní atmosféra, zpěv, tanec, písně a to dokonce české produkce, inu personál skibáru byl z části from czech republic.
Krásné areál, výborní lidé, prkno mám, co víc jsem si mohl přát. Už se těším na další výjezd za SNB!!!
P.S. hlas je furt kdesi pryč a Felix bude, přísahám!
SNB zdar, hurá na MTB!
Petan.

Taky něco něco přidám – k umyvadlu můžu říct jen to, že ucpany bylo již po příjezdu.
K areálu bylo řečeno již hodně tak akorát musím upravit peťanovo tvrzení o projetí areálu za půl den, nevím estli si to nepamatoval, ale za půl den sme projeli přesně tak tu půlku. Asi to bude tím a to musím souhlasit s Břeťou, že kluci na SNB nejsou schopni orientace v normálním terénu tedy na upravených sjezdovkách. Jejich síla asi bude ve free sektorech, které ale bohužel byly poněkud namrzlé. Již první den lyžování pro nás přinesl jednu stresovou situaci a to po příjezdu ke spojovací lanovce, která ovšem spojovala pouze do 16:00 (náš příjezd 16:15). Při tom lanovka pořád jela tak jsme byli přesvědčeni o jejím provozu ovšem už si nikdo z nás nevšiml, že jede pozadu a že polovina sedaček již byla pod střechou. Cesta odtud nikam nevedla takže jediná možnost byla zpět po černé sjezdovce nahoru což by bylo víte kde . Chvíli jsme si vyměňovali pohledy s obsluhou lanovky a po 5 minutách až si nás dostatečně vychutnal nám vypravil jedinou 6 sedačku k vrcholu.
K sobotní párty musím dodat, že Peťan se asi moc dobře vyspat nemohl poněvač apartmánama pořád chodili různí ajzboňáci a pořád ho budili výkřiky (nastupovat, baník pičo apod.). A my na oplátku jsme je vítali písní „…. ….. ty jsi príma kluk ty nemáš na pytlu ani jeden chlup!!“ a po párty si jeden člen našeho apartmánu ustlal ve vstupní hale hotelu na malé dvousedačce, pravděpodobně nechtěl chytit od peťana tu nemoc neboť měli manželské lože, ale to že se tam netopilo mu bylo zhola jedno.
Jinak nádherný lyžování aji s HŮLKAMA.
P.S. Felix letos ještě nebyl za to se k nám v polovině pobytu přidal nějakej Štencl, ale nikdo pořádně nevěděl kdo to je. Snad se to někdy vysvětlí.
SKI ZDAR
misan