SKICIRCUS Saalbach-Hinterglemm

No toto uběhlo. Omezím se jenom na pár postřehů a nechám se vyjádřit kluky spoluzájezdníky.
Nadržení na čerstvý prašan jsme vyrazili do Rakous. Nabití informacema z webu, znajíce aktuální stav sněhu a předpovědi počasí, tašky plné chlastu, nemohli jsme se dočkat. Minisestava Petan, Kutcheees a náš samozvaný horský vůdce, náhončí, stresor, dráb a šikanista – nemoderní brutální Břeťa. Přívlastky vysvětlím později, nebo ještě líp někdo jiný, nemám na to sílu. Ještě teď mám fialový jelita na zádech od Břetikových hůlek jak nás švihal když jsme se loudali a kochali.
Cesta začala standartně, čili už za Prostějovem jsme měli ochutnány všechny vzorky různých pálenek v buse a bylo jen otázkou času do kdy vydržíme. Nemá cenu popisovat, pohraniční stráž si ještě pamatuju, ubytování v lůně alp už asi ne. Rakouský pohraničník, věda že současně se vstupem ČR do shengenu přijde o zaměstnání, pod záminkou hledání drog, jal se nás vyšetřovat s gumovým návlekem na obrovitém palci řitně. Nic moc, jenom si pamatuju že poctivý Břeťa šel k prohlídce dobrovolně 2x a pak si měnil s celníkem telefony.
Na místě nádhera. Ještě celou noc nám sněžilo a ráno hups na svahy. Středisko obrovské, nikde nikdo, spousta čerstvého sněhu, krása. Počasí zase azuro. Samozřejmě mi to nedalo a řádně jsem provětral volný sektory, což byl aspoň pro mě vrchol. Jinak vychytaný systém lanovek, super sjezdovky, spousta volných terénů a jako bombónek webová aplikace vyhodnocující a mapující pohyb návštěvníka včetně kilometráže s výstupem do grafu. Stačilo zadat číslo skipasu a klik. Výsledek uvidíte v galerii, aj video, aj svině sme pobili….
Předávám slovo Petanovi, mám to moc čerstvy a nejde mi to z hlavy ven. Snad napíše víc.
SNB 4ever
Tom Toto Kutcheees

Ano. Musím s panem Kučerou souhlasit v několika málo věcech. A to především, že to byl vydařený lyžařský zájezd a nádherné lyžovaní. To je ale tak všechno. Na pravou míru bych uvedl, že to nebyl celník, ale celnice (celník ženského pohlaví). Dále bych rád podotkl, že pan Kučera a pan Krahulík sdíleli manželské lože a každé ráno si stěžovali, že mají odřené anály. K velice drastickým zkušenostem patřilo každodenní ranní vyměšování pana Kučery, kdy zbytek osazenstva pokoje se dusil a slzel celý den bo nám z těch plynů pernametně slzely oči. Dost se divím, že pan Kučera vnímal krásu hor. Jeho celodenní starostí na sjezdovce bylo najít vhodný záchod, jelikož ho tlačil jeho kokeš. Kdyby byl skipas dokonalý, ukázal by i kolik km kabele každodenně pan Kučera položil.
„Nemoderním “ pan Kuřera označuje vše, co jen trochu vypadá jako lyže s hůlkama. Pravdou je však to, že bez mých hůlek by byli oba dva ztraceni. Neustále žadonili o jejich zapůjčení k očištění svých „supermoderních prken“, které by si bez toho ani nenazuli. Také musím podotknout, že prkenáři jsou velká brzda při sjíždění sjezdovek. Neustále jsem na ně musel čekat a pobízet je vybranými i nevybranými slovy k pohybu . Bohužel ani má snaha nebyla vždy korunována úspěchem. Druhého dne lyžování díky neustalému vyměšování pana Kučery a technické závadě na supermoderním prkně pana Krahulíka (což se může stát) jsme nestihli odjezd autobusu a do hotelu jsem museli potupně odjet skibusem.
Poslední má připomínka směřuje k vychytanému systému lanovek a jejich značení. Ten byl opravdu velmi dobrý, ale však jen pro normální lidi, kteří se v něm dokáží orientovat. Neustále dotazy obou prkenářů : „KAM MÁME JET“ a jejich orientační bezradnost mně o tom dokonale přesvědčily.
Závěrem: SKI zdar, prkenáři uhněte
Břetek

Reakce na Břetikovy dezinformace
…no ale to se musim ohradit! Na totok musim zareagovat. Jo, oči nám slzely, to je pravda, ale bylo to takhle: Každé ráno jsme se vzbudili a Břeťa z pozice nejsilnějšího si prosadil že bude chodit srát jako první. Představte si malý alpský hajzl 2×2 metry s vanou a umyvadlem v jednom. Takže Břeťa každé ráno sral do čistého jako první a poněvač to byl neskutečnej puch, mazal si při sraní lejtka hřejivou emulzí s kafrem, čímž chtěl zmírnit účinky výparů, ovšem účinek byl právě opačný . Oči pálily jako čert. Pak do toho Petan, ten se zase napřed vysral a pak sprchoval v tom puchu a ještě si u toho zpíval „Piju jááááá, piju jáááááááááá…“ A nakonec do toho všeho hnoje zapařenyho jsem musel já a poněvač hajzlík neměl okno, větrali jsme ten puch do pokoje. Sodoma Gomora. Fakt hnus. Z toho smradu se mlžilo zrcadlo.
No a co se týče obesrávání chat po vrcholcích alp, to je pravda, ale jedinej Břetik si napřed hovno prohlídl, pochválil se „Hezký , Břetiku“, chvilku se kochal a pak se sokolským pozdravem NAZDAR spláchnul. Bylo to asi poprve co jsem dostal ve vedlejší kabince při srani záchvat smichu.
Tom Toto Kutcheees

Omlouvám se všem zúčastněným a i těm co tam nemohli být s náma, že jsem nereagoval na ty skvělé zážitky dříve, ale byl jsem poněkud zaneprázdněn.
Kromě Břeťkovyho obviňování, že jsme pomalí a že neustále na nás musel čekat a že se neumíme orientovat v terénu musím se vším souhlasit. A s těma holema je to taky nesmysl, nechápu jak s něma muže někdo jezdit, jenom zavazijou a to že jsme si je občas pučili je jen kvuli temu, že se nám nechtělo vytahovat z kapes nářadíčko. Hulky jsou akorát tak dobrý na odstraňování ledu z prkna a otevírání redbullů v případě poruchy otevírátka na piksle.
Co se týká lidských potřeb kolem kterých se to od rána až do večera celý točilo, tak k těm se vyjadřovat nebudu, napsáno bylo již dost. Spíše bych se chtěl podělit o pár informací o středisku samotném. Překvapilo mě to, čekal jsem to menší jak Solden, přitom byl VELIKEJ problém projet to za jeden den všecko. Nedalo se vůbec! Člověk má v nohách 60km ježdění za celej den a honáka Břeťu za krkem!
Esli pak víte milí soudruzi, že ve střediscích Saalbach – Hinterglemm:
– je 200 km sjezdovek
– 55 nejmodernějších lanovek a vleků
– ve střediscích pracuje 380 zaměstnanců
– terény přes noc upravuje 60 rolb
– jedna rolba stojí stejně jako rodinné domek
– je 8 retenčních rybníčků ze kterých sosá 450 sněhových děl vodu pro zasněžování
– 10 kilometrů vyznačených tras pro běžky
– zábavní parky, U-rampy, závodní dráhy
– trasy pro carvingové lyžování
– sjezdovky s muldami a sjezdovky s umělým osvětlením
– tridsať homosexuálov tam uzavrelo kruh
– že tam někde pod vytahem leží můj šroubek z vázání
– že tam zůstaly po nás dvou jediných snouborďácích zájezdu stopy ve volným terénu
Byla to SNB paráda!
SNB zdar Petan.