Slovakia – MTB double crossing Big Fatra

Naša recenzia Hotela Smrekovica na www.ubytujsa.sk:
Bylo nás 5 cyklistů. Ubytování na jednu noc jsme měli rezervováno asi 1 měsíc dopředu. Ten den jsme měli v nohách 65km po přejezdu hřebenů Velké Fatry a hotel pro nás byl cílovou stanicí. Únava byla veliká. Těšili jsme se na saunu a perličkovou vanu a také na místní speciality z jídelního lístku. Avizovali jsme dopředu, že vzhledem k náročnosti naší etapy, je možné, že přijedeme na hotel v pozdních odpoledních či večerních hodinách. Tak se i stalo, přijeli všichni postupně mezi 18 – 19 hodinou. Co se ale dělo potom, to obyčejný cyklista turista prostě nepochopí. Obsluha restaurace a i recepční zároveň nám sdělila, že restaurace se zavírá ve 20 hodin. K jídlu byla na výběr pouze asi 4 jídla + polévka. Takže mi smradlaví spocení, tak jak jsme přijeli, jsme museli ihned sednout ke stolu, abychom se vůbec do těch 20 hodin stihli alespoň najíst a napít. Což jsme stihli tak tak. Obsluha byla velmi neochotná a nepříjemná. Podotýkám, že v celém hotelu jsme byli sami. Za tu dobu jsme postřehli, že byl odmítnut pár cyklistů, kteří se chtěli ubytovat jen na jednu noc. I když byl hotel úplně prázdný, moc jsme nechápali proč nemohli být ubytováni. Nehledě na to, že se hotel pyšní certifikátem Vítajte Cyklisti SK, kdy ubytování cyklistu na jednu noc je povinností. Dále nám bylo sděleno, že se celý hotel zamyká v těch 20 hodin, takže nám bylo znemožněno jít z hotelu ven. Prostě jsme byli na hotelu zamčení. Kola jsme si museli dát do chodby před naše pokoje, žádná místnost na kola nám poskytnuta nebyla. Byli jsme nuceni přebývat pouze na našem pokoji. Vzhledem k tomu, že druhý den nás čekala další náročná cyklotrasa, potřebovali jsme vyrazit v 7 hodin ráno. Chtěli jsme se domluvit na možnosti snídaně. Bohužel nám bylo ale sděleno, že snídaně bude nejdříve v 8 hodin a v 8 hodin bude také hotel odemčen. Domluva prostě nebyla možná. Takže jsme byli nuceni ráno v 7 hodin vyskákat hladoví z hotelu ven oknem či z balkonu, naše kola jsme museli rovněž vynést ven oknem. Štestí bylo, že jsme byli ubytovaní v přízemí. Zvláštní ovšem bylo, že na hotelu je cedule „Recepcia NONSTOP“ se zvonkem a že otvírací doba restauarace byla tuším do 22 hodin. Nevíme čím si to vysvětlit, zda to bylo neochotou personálu, nebo jsme se trefili do blbé doby. Každopádně horský hotel který má sloužit turistům a bohužel takové zklamání. Dovezli jsme tam své peníze, které jsme chtěli utratit za služby, stejně tak určitě i dva odmítnutí cyklisté. Takto by se v dnešní době asi podnikat nemělo, ledaže by se tam nahoře doba zastavila a my přijeli zpět do komunismu…? V tomto hotelu už nás bohužel neuvidíte 🙁

Petan.

Poslední instrukce + aktualizácia:
Odjezd : Čtvrtek 15.8.2013 ve 13:49 Ex 221 Detvan
Sraz: před odjezdem
Pojištění: Sice má ČSR se SSR smlouvu o uznávání pojištění, ovšem když zasahuje horská služba, toto se na ni nevztahuje. Doporučuju pojistit na „nebezpečné sporty“.
Hárdwér: Kromě obvyklyho harampádi by to chtělo mít s sebou aspoň jeden starší plášť. Jak někdo prorve, máme problém. Na Smrekovici sice „cyklisté vítáni“ ale je to hrebeň a navíc konec etapy.
Už mi otrnulo z konfrontace so strážou NP, tudíž nedávnou one man kutcheees show do NP Velká Fatra jsem rozšířil o jeden nocleh a jeden šťavnatý prejazd pohoria. Trasu mám najetou z poloviny, druhá půlka bude cesta do neznáma. Tentokrát nebudu(eme) spát v cigánském ghetu jako já minule, ale pro pohodlí hotelového pokoje si vyjedeme na hrebeň. A tentokrát nebudu(eme) řezat NP napříč jako minule, ale lehounce ho lízat po hranici, sem tam šup do vnútra 🙂
Uvádím hrubý itinerář.

Čt 15.8. – 13:49 Olomouc odjezd do Turčianských Teplíc. 19:00 asi tak, dojezd 10km do Oáza penzijóna.Odkaz na penzijón tuná.
Pá 16.8. – ráno Zalámanou dolinou na Krížnu 1574 m, hrebeň, zjazd cez Prašnické sedlo, Suchou dolinou do Podsuchej. Odtial výjazd na Smrekovicu do 1368 m, sauňa, víriuka chlast a spánok v hoteli.
Odkaz na hotel tuná.

So 17.8. – ráno po hrebeni Šiprúň, Vtáčnik, downhill do Lubochnianskej doliny, znova prejazd cez Lubochnianske sedielko, kdě prekonáme na 2km asi 400m prevýšenie, opäť downhill, vodná nádrž Krpeľany, svezení kolem Krpeľanského kanálu do Vrútok.
Cca v 15h odjazd domov. Pokud vláčik újdě, ďalší spoj ve 21h večer 🙂
Účastnici vyjezda:
Kutcheees, Děda s vosó, Petan, Jouda, Zbyňďa

Good bajk
Tom Toto Kutcheees