Závěrečná „Good bajk“ party Ostružná

Vypečené Jura beran …..aneb Hádej jen jednou !?….jenom jednou !?
Závěrečná akce byla věru vypečená ……
Den první: PÁTEK
Sraz jako vždy ráno na nádraží. Někteří ladí formu v herně, (Hypermira, Chosé a kuchař), někteří se teprve rozhodují jestli vůbec pojedou (Zbyňďa).
Už při odjezdu z nádraží jsme jasně rozděleni na skupinu B, která má výchozí pozici v Jindřichově . Jejími členy jsou René, Zuku, Chosé, Hypermira (ten odjíždí s heslem „co nejméně ujet, co nejvíce vypít a sníst“) a Radvoj. Tým A s poněkud většími sportovními ambicemi ve složení náš milovaný předseda Kučis, Zuzka, Krahul, Olik, dvaja Smetani, Honza Čáslav, Michal a Myra s Vosó startoval z Branné .
Další osazenstvo závěrečné akce se na místo dostavilo autmo a vlakmo tak jak jim pracovní a jiné povinnosti dovolily.
Ihned po rozjezdu vlaku začal kolovat po obsazených kupé „slivopyrin“se slovy prevence je přednější, než následné léčení .
Také zde zazněl slogan dne, který se nás držel po celou dobu konání akce .
Chosé – hádej…jen jednou, jenom jednou (Rampelník)
Jelikož tým B jel odlišnou trasu doufám, že postřehy z této trasy budou doplněny .
Trasa týmu A začala , jak už jsem zmínil, na Branné odtud jsme se přesunuli rozmanitými lesními a polními cestičkami do St.Města pod Sněžníkem , kde byla proti vůli v té době soudného a odpovědného předsedy první napájecí zastávka .
Protože nám počasí moc nepřálo , mezi pochutinami to vyhrál na celé čáře čaj s rumem a grog.Ikdyž došlo i na pívo a svařák .
Potom následoval výjezd pod Návrší a nejkrásnější část etapy úzkými pěšinami .Lesní cestičky,technické pasáže prostě krásná vyjížďka.
Na rozcestí jsme měli možnost volby jak se dostat na chatu .
Mokrá varianta ( s pivem) a suchá (bez piva).
Aby nevypadal pan předseda jako despota dal demokraticky hlasovat .Než došlo na nějakou domluvu prohlásila Martička “ co bude s tím pivem „a bylo vymalováno . Jela se mokrá varianta přes Paprsek .
Proběhlo nějaké to pivečko,svařáček,groček polívčička ,ale na všech už byla znát touha dorazit co nejdříve na chatu a vyměnit oblečení za suché .
Padly sice návrhy , že necháme Juru barana dopravit na Paprsek a dole akci zrušíme ,ale tyto návrhy naštěstí neprošly.
Při posledním ostrém sjezdu sezóny si pan předseda neodpustil , jak je jeho zvykem , výlet mimo trať a přidal se k němu Olik , který tak otestoval pevnost nově nabyté přilbičky Scott.
Na to , jak nebezpečně pád vypadal,to dopadlo vše ještě docela dobře a všichni se ve zdraví dostali na vytouženou chatu .
Zkontrolovali jsme jak se Jura točí a zahájili hyenickou očistu . Postupně jsme se začali scházet u grilu a ujídat z Jury .
Masíčko bylo perfektní ( pochvala kuchaři) ,okurky a zelný salát famózní (pochvala paní domácí , a Pilsnérek neměl chybu pochvala do Plzně .
Na některých členech B týmu se začalo postupem času projevovat dřívější požívání Pilsnérku.
Chosé se nám platonicky zamiloval do Zuzky , která statečně odolávala . Čím více bylo hodin a čím méně Jury odebíralo se osazenstvo do chaty .A to byl ten pravý čas pro našeho Playboye . V nestřeženém okamžiku zaútočil “ tak co Zuzko bude něco!?“Na zamítavou odpověď hrdinně dodal mě to nevadí já si ho vyhoním .
Postupem času a s přibývajícími pivy se rozjely různé společenské hry , jako bylo tancování s osobami stejného pohlaví , měření obvodu pivních mozolů ,ladění rozhlasového příjmače na čas ( vyhrál Krahul) a různé jiné taškařice.
Změnil se i formát sloganu a postupně bylo Z jednou jenom jednou ,ASPOŇ jednou jenom jednou !!!!!! Blížil se čas na STYKY , mělo to však jednu chybu .Nebyl k nalezení kuchař , který si v tu dobu hlasitě povídal s televizí (CHRRRRR,CHRRRRR).
První kritická situace nastala kolem 21. hodiny došel Pilsnérek , ikdyž byl celou dobu statečně prokládán dobrou slivovicí prostě došel , bylo ho málo!!!!!!!!
Světe div se i v takové pr…… se našla hospoda ,kde měli malý sud a dokonce i Pilsnérek a měli jsme vystaráno až do rána .
Je fakt , že rychlé tempo prvního sudu vzalo za své , a tím jak postupně píči a pijáci odpadávali nám na ráno zůstala poměrně slušná zásoba
Dál nevím,neznám poněvadž spím.

Den druhý : SOBOTA
Začal snahou o brzký odjezd Zbyňdi .V 6,30 se vytratil z pokoje že pojede domů , v 9 ještě seděl u stolu snídal Pilsnérek a tlačil řízky.
Nutno dodat , že nebyl první .Chosé a Hypermira dostali žížeň už kolem 5!!!!! Nezmaři .
Když to vypadalo , že bude trvat hodně dlouho než se zbytek vypije ,ozval se neblahý zvuk a bylo po Pisnérku . A jelikož balení a úklid ještě neproběhl přišly na řadu prachsprosté lahváče G 10 .
A nastal čas odjezdu skupinové foto a cesta na Kolštejn.
V tu dobu jsme nevěděli , co nás ještě čeká!!!!!
Krásná útulná hospůdka a dlouhý čas do odjezdu vlaku vykonaly své .
Honza Čáslav v dobrém rozmaru a asi netušíce co bude následovat poručil kolo a to neměl dělat .
Potrefená husa se vždy ozve , tak se přidal pan předseda ( statečně i za ZUKU )Myra s Vosó a oba Smetani .Vezmeme li v úvahu , že se celou noc pila dvanáctka ,od rána taktéž v hospůdce jedenácka statečně podporovaná slivovicí tak to dopadlo jak to dopadlo !!
Kola se odemykali pilkou na železo , protože nebyl k nalezení klíček .
Hypermira chodil místo na toalety do místní kuchyně a Chosé přespával na židli notně potřísněn Režnou . Při odchodu na vlak se začali dít věci .Jednou větou se to dá nazvat , jak se z lidí stávají hovadí .
O stavu některých budou vypovídat fotografie a videosekvence , ale ten kilometr který bylo zapotřebí ujet abychom se dostali na nádraží byl u mnohých možná nejtěžší kilometr v životě.
Chosé a Hypermira upadli ihned přede dveřmi hospody ,Pan předseda který se do té doby jevil jako zodpovědný vedoucí výletu upadl ihned po nasednutí na kolo a tuto krkolomnou ekvilibristiku předvedl ještě několikrát . A dle vyprávění nebyl sám .
Na zastávce si Chosé a Hypermira ustlali pod stomečkem a čakalo se na vlak .
Když se podařilo všechny dostat do vlaku nastal další horor .Pozice, které dokázal pan předseda a Chosé s Hypermirou vytvořit v kupé by byly v krasobruslení hodnoceny velmi vysoko.
Po příjezdu do Olomouce jsem byl několika SMS zván na pivo nejdříve k Brzuzkovi potom ke Švejkovi.Odolal jsem.Jak dopadl pan předseda to musí popsat zúčastnění ,ale o jeho stavu svědčí

Den třetí : NEDĚLE – SMS od pana předsedy „posledních 15 hodin si nepamatuji“
Napsal a za nepřesnosti se omlouvá
Myra s Vosó

René se prý málem počurala smichem, když jsme odjižděli z Kolštejna a sbírali jsme se od stolu. Před hospodou se to kymácelo všecko, přitočil se HyperMira k René a povidá: „Renčo, prosimtě, obleč mě rukavice, až budu padat abych si neodřel ruky.“ Inu dlouholeté zkušenosti.
Na akci, jenom na chatě, se vypilo 170 piv. Lendár nepije, takže čistý průměr na osobu byl 10 piv! Že se holky nestydite. A to nepočitám šlybobycu.
Jinak velmi velmi vydařená akcička. Dlouho jsem se tak nenasmál.
Tom Toto Kutcheees

Marně jsem pátral v paměti kdy jsem zažil něco podobnýho jako byl „odjezd“ z restaurace Kolštejn na nádr. Tohle se prostě musí zvěčnit – zde je pár detailů co si vybavuju:
Hypermira ještě před hospodou sedl na kolo, svalil se na bok a málem přitom sebou vzal na zem aji René se Zuku na sedátku.
V tom z hospody přiběhla holka, že našla kliček od právě přeřízlýho zámku. Chudák Honza :o)
Chosé poctivě vedl kolo, ale moc se mu to nedařilo, neboť sebou vzápětí taky švihl.
Kučis sotva co nasedl na kolo, tak se po pár metrech válel. Já jsem se válel smíchy, protože to byl fakt neskutečnej pohled.
Všelijak se nám podařilo se dostat pod první kopec. Kučis se opět válí v trávě, Chudák HyperMira taky. Olik raději Hypermirovi vedl kolo, a ten se chudák potácel po silnici tak nešťastně než ho stačil dojet Kučis a do motajícího se Hypermiry najel a váleli se oba pod stromem – NESKUTEČNY. To vše se ještě dělo na vedlejší silnici. Těsně po vjezdu na hlavní se válel v přikopě Chosé. V tom přijely holky Marťule a Zuza a bylo štěstí že přijely a pomohly nám s kolama.
Mohl jsem tak předat svůj bicygl a chopit se nevládnyho Hypermiru. To stejný s Chosém, taky se ho kdosi ujal. V tom se otočím a vidím Kučisa ležet v silnici, za ním stojí automobil a jeho přilba uprostřed silnice.
Pouším Hypermiru se slovy STŮJ TADY a letím sebrat Kučisovu helmu. Hypermira kupodivu stál!
Mezitím dorazil i Honza Smetana a sotva co přijel liskl sebou vedle cesty taky. Myslím, že řidiči co jeli kolem vubec nechápali, tim vic když viděli Hypermirovu gumovodřevěnou chůzu. Motal se neskutečně, nemohl sem ho udržet. Furt mě řikal – nedrž mě a pusť mě, mě se jde blbě, uvidiš jak pudu rovně. Řikám OK, pustim tě a buch! Hypermira se zase válel!
Fakt to nešlo. Před závěrečnym kopečkem k nádru Hypermira začal předvádět cosi jako běh, protože jsem na něj už fakt musel křičet, že musime utikat, protože nám to ujede. Nikdy nezapomenu na tu jeho bezmoc a neskutečnou jakoby dětskou snahu, jak se rozhodl běžet!
Ručky hezky do poklusové polohy jak na vojně, ale nohy prostě neposlouchaly, zase sebou řizl, až mu vypadl mobil.
Beru mobil a Hypermiru a konečně jsme na nádru. ACH JO :o)))) Díky holkám a zpoždění vlaku nám to neujelo! Cesta z té hospody která se běžně jede na kole tak 2-3 minuty, nám trvala skoro půl hodiny. FAKT NESKUTEČNEJ ZÁŽITEK!
Petan

Podle prvního referátku se to jeví,že za totalní masakr v alkoholickém rytmu na Kolštejně můžů já.
Ale jsem v tom nevinně!!!! Za to může ranní snídaně v půl šesty a Urquell. A hlavně Myšák s Mírou a jejich pojď dál „JENOM JEDNOU“. Je zajímavé,že předseda se nechlubí když se ráno probudí a má dvě tváře. Jinak SUPER akce už ať je jaro!!!!
Honza Čáslav

Přátelé,Kamarádi!!!
Akce to byla tedy velkolepá.Na rozdíl od pana vedoucího si pamatuji jatka z Kolštejna i odchod z něj.První výpadek nastává od nádraží ,kde vůbec netuším jak sem se vyskytnul v kupé.Pozice v níž se nachazím s panem Kučerou ,je sice nevídaná ,ovšem nikdo z vás netuší že je stará zhruba 15 let.Poctivě sme ji natrénovale během vojenské základní služby v CARLSBADU.Cestu z Olomouce jsem odšlapal poctivě na Apache za doprovodu Hypermirka který se ale bohužel někde za Černovírem ztratil v polách.Marné belo moje uzkoztlivé volání Mííííro ty anále kde seš?Mira nikde!!!!K domovu jsem šlapal už sám.Návrat kolem 18.45.Doma ve vratech jsem potkal svou Matéř.Na otázku kde jsem tak dlouho a jak vepadám ,jsem takticky odvětil a tím ji uplně odzbrojil od dalších otázek odpověděl :HÁDEJ JENOM JEDNOU,JENOM JEDNOU!!!To je asi tak všecko co bych k oné neštastné sobotě mohl dodat.CHOSE toho času abstinent!!!beru A,E,B12,SELEN A ZINEK
ps:žádám správce webu aby video bylo dostupné pouze pod heslem a v referátu 2 věty cenzuroval
děkuji
Chosé