Zprávička o zájezdu na Mariazell

Prolog
Vše následující co se odehrálo , bylo ve znamení dvou věcí: 1.Radimovi skončila před dvěma dny tvarohová dieta a očekával výsledky jaterních testů 2. Mešákovi končila nesmyslná dieta ve 20:30
Stať
Tentokráte jsme se vydali na Mariazell, plni očekávání , natěšeni a vyzbrojeni dobrou náladou. První co Radim hlásil hned ve 3h ráno, že jaterní testy negativní, což je zpráva pozitivní, chlubivě dává nahlédnout do své tašky, odkud se na nás směje lahev pálenky. V buse všichni klimbají, kromě Břetika, který s náma byl zase po delší době a neví, že ráno nikdy nepijeme. Bezelstně vyhlašuje ve 4 h ráno snídani a vytahuje lahev slivovice. Všichni snídají pálenku, pouze Mešák dvě vejce, rajče a 5 dkg papriky. Cosi plácá o silné vůli a pálenku odmítá. Radim usíná na zadních sedadlech horizontálně, ruka zasunuta do kalhot a ve spánku mne ranní erekci. Vše pohotově zdokumentováno Mešákem. Bohužel je tady snaha o cenzuru !!! Radim odmítá zveřejnit foto!!!! Na čáře zase po dlouhé době český celník vyžaduje doklady. Rozmrzele podáváme pasy a občanky.
Začíná svítat. Již teď je jasné, při pohledu na červánky, že bude nádherné počasí. Všude okolo se zvedají krásné kopce, jízdu nám svým odborným výkladem o přírodních zajímavostech a atualitách z kraje zpříjemňuje zkušený průvodec tata Vojtek, nebe naprosté azuro, teplota kolem nuly. Jsme na místě. Všichni nachystaní na svah, v tom ovšem přichází Lenka, v ruce zapůjčené naprosté funglovky lyže za 20 000, okamžitě se stává středem zájmu všech okolo stojících. Po několika obloucích své staré dobré dubové ski nadobro zapuzuje a Radimovi oznamuje že vyžaduje nové ski. Zatímco se všichni vrháme na svah, rodiče Vojtékovi brázdí perfektně upravené běžecké trasy různých délek a profilů v přilehlém okolí. O vzrušení na svahu se starají tři Barysky. Malá Baryska jezdí absolutně bez pudu sebezáchovy, velká Baryska ztrácí skipas. Ovšem bystrý chlapík Rohlík skipas záhy nachází. Svačina. Mešák opět vytahuje nízkotučný tvaroh. Zcela pomatený z třináct dnů trvající diety neustále mluví o jídle, upjatý k času 20:30 kdy mu končí dieta. Kolem 16:30 h slézáme ze svahu a vyrážíme do městečka Mariazell. Probíhá blesková prohlídka opět pod vedením tata Vojtek a následná návštěva malého rodinného pivovaru za účelem ochutnávky. V krásném pivovárku si dáváme výtečné pivo, světlé , tmavé, řezané, bratru za 3.20 ojro. Pouze Mešák smutní že nemůže , neb drží dietu. Vydržel se na nás dívat cca 3 minuty a objednává si pivo také. Naprosto zmatený z brutální diety se vrhá na ječmen v miskách na stolech, který zde slouží jako dekorace k dokreslení atmosféry výroby piva. Šílený Mešák pojídá dekoraci u všech přilehlých stolů. Zrní je pro něj alespoň malá náplast na zhuntovaný žaludek z mléčných nesmyslů. Také Radim jako smyslů zbavený po ukončené dietě pořírá na posezení celou misku buchet.. Po příjemné ochutnávce usedáme do busu. Začíná nekontrolovatelná již dříve avizovaná protestní pitka. Všichni vytahujeme lahve se slivovicí, ochutnáváme různé druhy, pan Vojtek také přispívá pulčikem, Honza vytahuje jeho tradiční medovou, výtečnou,několik lahví současně divoce koluje, ztrácíme přehled. Zmatená největší Baryska pije ze dvou lahví zároveň obouruč(viz.fotogalerie). Podroušený Mešák neustále mluví o jídle, naprosto ožralý vyzouvá Milušce ponožku a olizuje jí meziprstní prostor na levé noze, což pohotový fotograf zachytil na snímek. Inu hlad je hlad. Pitka pokračuje, tentokrát i dívky drží krok. Kdesi zastavujeme na moč. Fotíme doktorův a Mešákův oblouk, Honza kdesi krade deodorant který Kršňa vystříkal skoro celý na záchodku se slovy že je Regína. Mešák zcela dezorientovaný z hladu vtrhl na benzinku , vrhá se přímo k pultu s jídlem a třesoucí se rukou zakupuju metrovou bagetu-kuřecí mls. Zuřivě ji rozbaluje a na tři kousnutí likviduje. Ani nekouše, pouze polyká. Dieta je tatam, hlad zvítězil nad vůlí. Poté všichni ulehají do busu a jedeme směr domov. Fotografie pořízené v těchto chvílích opravdu stojí za to, mrtvá těla různě poházená po busu vypovídají o všem.
Epilog
Myslím že se budeme muset poohlédnout po jiném autodopravci. Ráno kolem 7:00 volal rozhořčený řidič Minitransu, že je v buse nablito. Kdopak se přizná……..

Tom Toto Kutchees