17 stupňů, 23 minut

Tož není to žádná zeměpisná šířka či délka, nebo něco podobnyho, jak by se na první pohled zdálo. Só to prostě stupně teplotní a minuty časové. A asi ani nebude těžký uhodnót, čeho se tento přispěvěk týká. Ale popořádku…
Jak jistě všici víte, pár lidí z naší skupiny se před pár lety dalo, do pohybu zvanýho běh. Tato činnost je pro některý lidé svým způsobem dost nepochopitelná, tím víc, děje-li se na silnici asfaltové, či kamenné.
Ale ja, na počátku byla asi nějaká výzva v hospodě nebo co, která souvisela s prvním ročníkem Olomouckýho 1/2 maratóna. Jakože něco ve smyslu: „kurwa tak by mě docela zajímalo, esli pak si myslíte, esli se taková dálka dá uběhnót v našich letech?“.
No a tak někteří z nás začali běhat, někdo míň, někdo víc. Někdo dál, někdo zase až né tak daleko, ale spíš blíž. No a pár z nás si ten zmiňované Olomoucké 1/2 maratón aspoň jedenkrát zkusilo.
Ti co jste si to aspoň jednó zkusili, víte o čim je řeč – že není prdel to uběhnout, to je jasný. Že se na to človek, chce-li si to aspoň trochu užít, musí tak trochu připravit, tož to je taky jasný. Musim ti ale říct, že když se na to trochu připravíš, tak to fakt uběhneš. A je uplně jedno za jakej čas, ten poprvé vůbec neřešíš, důležitý je se nějak do toho cíla doplazit a zažít pak ten hezkej pocit, když ti z toho v tom cílu jde mráz po zádech. Sice slyšíš od svýho neběhacího okolí, že seš fakt blázen a magor, že to neběhací okolí by do toho nikdy nešlo a že oni by to neujeli pomalu ani na kole a kdesi cosi.
Když u této činnosti setrváš dýl a začne tě to mimo to trápení aji bavit, tak mi věř, že si za nějakó dobu začneš hrát s myšlenkó, jestli bys to třeba ten příšti rok nezahěls o něco málo rychléš než loni. Nevím jak ostatní, já jsem si s tó myšlenkó hrál zhruba od posledniho běha, kterej jsem vám tady popisoval nedávno.
Jenže! Můžeš si kurwa hrát v hlavě s čím chceš a jak dlóho chceš, můžeš být furt v tréningu, běhat, zdravě se stravovat, chystat se a říkat si, že by fakt nebylo marný zkusit překonat loňské čas…
Když se ale proti tvýmu plánu postaví počasí, tak nezmůžeš vůbec nic a ani si to neužiješ a seš rád, že to ve zdraví přežiješ.
Já jsem to nakonec přežil a su taky rád, že to ve zdraví přežilo aji naše běhací okolí.
Proto veliká gratulaca Golemovi, Monke, Joudovi, Jitule a dalším…

Statistika:
20.6.2015 Olomoucké 1/2 maraton – teplota: 17°C, dosažené čas: 1:52 hod.
25.6.2016 Olomoucké 1/2 maraton – teplota: 34°C, dosažené čas: 2:15 hod.
Rozdíly najdeš v nadpise 🙂
Sportu zdar!

Napsat komentář