Chřiby

Tentokrát s náma jeli hned tři noví členové. Minimrca zvaný Jeňýk, Minimirasvosou alias Jura a Mrcaswife Markéta. Naopak Petan chyběl poprve v historii, čímž si pokazil doposud 100% účast. Rehabilituje ruku po sundání sádry, no jak ho znám trpěl doma že nemohl jet s náma. Příští akci už bude s námi jistě. Mešák byl omluven, kopal kdesi díru bagerem, takže nás bylo 10. Slušnej vláček.
Nervózní Markéta se nalívala rumem hned zrána, dodávala si odvahu, přeci jenom jela do neznáma.
Trasa byla připravená skvěle, z Miry čišela jistota. Pravda , trošku jsme se časově sekli, na Velehradě to bylo těsně, přijeli jsme později asi o 7 dní. Už uklízeli pódium, kadidla vyhasnuty, svěcená voda všecka vyráchaná. Udělali jsme foto a jeli dál. Cesta se skládala z takovejch hajzlů nepříjemnejch krátkejch ale ostrejch stoupáků. Vubec mě to nejelo, chtěl jsem jet dom, ale nemohl jsem. Den před odjezdem totiž Minimrca zbaběle počkal až se ožeru na kurtech, pak se ke mně přikradl a ve slabé chvilce mne podle donutil uzavřít sázku, že kdo první sleze z kola, je smrdutý kojot s placatým ocasem a musí vítězi 14 dní říkat Velký Vezíre. Chtěl jsem po cestě slézt asi 10x. 30°C, lilo ze mě, nohy pálily, plíce nestíhaly, ale vidina že budu smrdutý kojot mi nedovolila slézt. Musím skromně dodat, že v rozhodujícím technickém stoupáku se projevila má zkušenost, a zatímco se Minimrca válel jako vepř na zemi, já elegantně vyjel kolmou stěnu na Buchlov. Jsem Velký Vezír, kdo je víc !?!
Nutno ale říct, že v technických kopcích byl k neudržení ženatý Olda, hnán přístrojem na řídítkách, který jakmile tepová frekvence klesla pod 195 začal houkat jak parník. Nedal se chytit. Snad příště v Jeseníkách.
Zatímco na hradě Buchlov Mira s vosou perfektně připraven z průzkumu sypal z rukávu ceník prohlídky, dobu trvání obchůzky, poskytoval informace o možnosti zakoupení suvenýrů a jiné zbytečnosti, Radim zkušeně za jeho zády vyčmuchal hospodu s terasou s nááádherným výhledem na hřeben Chřibů a se zlatým Bernardem stupně 11 a 12. Nemusím dodávat kdo vyhrál. No Miro, na hrad holt půjdeme někdy příště. Nutno zažít. V tom vedru to bylo super uvolnění, panoramata, pohoda, pivo jako křen, rozverná nálada.
Pak už na řadu přišla odměna, bajkerův sen, krásná trasa lesem, sjezdy, houpačka, sem tam skok, krásný technický výjezd na Brdo k rozhledně, který vyjel jen jeden bajker. Byl jsem to já. Hm.
To už se Minimrca s nikým nebavil, páč se pohádal s rodičema kvůli kozám. Neschopnost rodičů vysvětlit dítku proč má bílá koza hnědé kůzle, vedla k rozkolu v rodině. Fotogalerie hovoří jasně. (Honziku kašli na to, časem krásu koz objevíš sám. Bezva hračka.)
Další světlý bod výpravy – Bunč, výletní hospoda, Pilsnerek Urquellek jako záchrana a tři cyklistky v kombinézách bez podprsenky. Co víc chtít. Minimirasvosou Jura odzvonil umíráčkem na rozcestí odjezd a jelo se do SALOONUv Kostelanech. Luxus, vůně koní, Starobrno a POZOR ! Fazole po kovbojsku, hned pět porcí ! Bylo jasno, ve vlaku bude veselo.
Takže Mrca začal srát hned co vylezl z hospody. Zbyňa ho hned následoval a Hypermira záhy taky. Po cestě pak to byla plynová přehlídka. Měl jsem v jednom kuse záchvat. Mrcaswife Markéta se podezřele pohybovala na konci pelotonu a na moji otázku zda prdí tajně nebo to cudně maskuje mi pověděla něco ve smyslu že dáma neprdí nebo tak něco, popojela ode mě asi 30 metrů k manželovi a tam si usrala jak starej chlap. Mrca mi to škodolibě nahlásil a se záchvatem smíchu jsme pojkračovali směr Otrokovice.
Co se dělo ve vlaku se dá těžko popsat. Všechna okna dokořán, ale vyvětrat nešlo. Přestože byla všecka kupéčka prázdná, všichni se tísnili v uličce s hlavou hluboko ven z okna. Záchvaty smíchu, velmi nás pobavila Mrcova specialita-strčil prdel do kupé, usral a zarygloval. No hnuj. Zbyňďa zase prděl zákeřně potichu, neskutečná siláž. No sestavička vypečená
Dorážka byla opět na kurtech v Hodolanech, to už jsme prděli uplně všichni.
Celkově vzato, bezvadná trať, sjezdíky, technicky špílce, písčité pasáže, pochvala Mirovi s vosou a v neposlední řadě i Danovi, který aby nemusel jet trasu znova, vzal si v práci přesčas v sobotu.

P.S.
Hypermira je nezvěstný poté co úplně ožralej po vystoupení z vlaku nejel domů, ale šel na jakýsi turnaj na pivo. Nevíte o něm někdo něco?

Good Bajk
Tom Toto Kutcheees

No já jsem to měl jako takové malé beerfest. To bylo ráno Staropramen, pak Bernard, Pilsner, Starobrno, Zlatej bažant a nakonec Černá hora a na tribuně Gambrinus…

Zbyňďa (pronesl v cca 20:00 na kurtech)