FREE litovelská JÍZDA Pivovaru Litovel

Naše MTB výlety nejsou jen o krkolomných sjezdech, drsných výjezdech, požívání alkohola, sprostých nadávkách a padání přes řidítka do roklí. Dokážeme si vyjet na kolech i s našimi dětmi, proto jsme se rozhodli zúčastnit sranda závodu pořádaného pivovárem v Litovli.
Do kategorie B – závodu rodin s dětmi na 10km jsme nastoupili v tomto složení:
startovni číslo 10 Krahulíci – Petan + Petan jr. (13 let)
startovni číslo 11 Kučerovi – Toto69 + Zuzanka na sedačce (18 měsicu)
startovni číslo 12 Vojtkovi – Radvoj + Anička (9 let)

Do města Litovle jsme se rodina Vojtkova a Krahulova dostali po vlastní ose na bicyklech, zatímco rodina Kučerova kvůli tomu, že Toto69 je zvyklej po obědě si na hoďku zdřimnout využila režijky a do Červenky se tak přepravili vlakem. Startovalo se ve 14 hodin.
Na 10km trase byly dva check pointy na kterých bylo možno si dát free pivo a kofolu zadara a bylo možno si zasoutěžit buď hodem šiškou na pověšenej sud od piva respektive tenisákem do pivnich plechovek. My dospělí jsme si zdatně vybojovali každej po dvouch pivnich kuponech a děti dostaly kupony na kofolu. V pivním baru v cíli jsme si pak tyto papírky směnili za nápoje. Závod jsme pojali rekreačně, jedinej kdo závodil byla Anička, která se nám v půlce trasy ztratila. Našli jsme ji až v cíli, kde na nás asi 20 minut čekala, bohužel pro ni čekala PŘED cílovou čarou, škoda, možná by se i umístila kdyby projela za. Naše konečný umístění neznáme, ale o to vlastně ani vůbec nešlo, hlavní bylo, že jsme všichni dojeli v pořádku, že se nikomu nic nestalo a že jsme se všichni pobavili. I když jedno ocenění tu přece jen bylo! Na stupně vítězů se dostala rodina Kučerova – roztomilá Zuzanka dostala cenu pro nejmladšího účastníka závodu!
Good bejbybajk
Petan + Petan jr.

No jo, byla to hezká sobota. Snad bych dodal jenom, že v pelotonu se objevil i majster světa v dráhové cyklistice Lojza Kaňour. Kdo může říct že jel s mistrem světa jeden závood? Che, dokonce nás předjižděl v lese až asi na 28km! Asi neměl formu. No a úprk před bouřkou cestou domů by nám mohl popsat Radio, my jsme to stihli za sucha…Zuku klimbala, pocákaná od blata na sedačce…ale stihli jsme to…co ty Radvojku?
Tom Toto Kutcheees + Zuku

K tomu již není co dodat. Jen snad, že pro mě byl největší borec na jednokolce, kterej ujel 30 km za cca 3 hodiny v terénku. A z teho free piva se nedá moc navalit. Ke zpáteční cestě snad jen tolik: zkratka přes loveckou se nám vymstila, největší slejvák jsme přečkali u čaje v chatě. Cca 10 minut po příjezdu domů se strhla bouřka. Takže o fous…
Rádio + Anka