MTB hřebenovka Vsetínské Vrchy

Sraz 7:48 na nádru celkem 11 ks (kučis, peťan, radvoj, chose, hypermira, olik, mira, jordis, vlastik, krby, misan) + 2 ks přistoupivší cestou (marčéla, martin). Odjezd 8:05 nebyl ze strany ČD dodržen a tak jsme hned na začátku nabrali zpoždění, které se během trati už jenom zvyšovalo. Cesta vlakem pohodová akorát chose s hypermirou už během jízdy doplnily tekutiny lahvovým pilsnérkem z nádru cena za ks 37 Kč (prej 17 kč byla záloha na láhve nebo co???). Ještě po cestě nás pobavil hypermira hláškou „ráno sme byly v kampaňule a všici tam byli ožralí jenom my s chosém ne. teda no …“ co na to říct.
Po vysednutí ve Velkých Karlovicích se doplnily zásoby a vyrazili jsme směrem na první a poslední tisícovku dnešního dne a to VYSOKÁ 1024 m.n.m.. Po 10 km pěknou asfaltkou jsme dojeli na česko slovenskou štátnú hranicu, kde byla pořízena první zahraniční společná fotka SSPK nepočítáme-li zimní sezónu (sice asi 1 metr za hranicí, ale to nevadí). Potom už následovala tvrdá realita po vjezdu do terénu a prvního pořádného stoupáku. Nejdál myslím dojel Olik, který se se svým precizním posedem dokázal udržet v sedle, protože my ostatní jsme ve snaze zdolat tento prudký kopec přepadávali na záda. Dál už cesta probíhala normálně až na nějaké maličkosti – jeden ztracenej cyklokomputer Marčély – nálezce radvoj, jedna moje ztracená pumpa – nálezce Peťan, vše následek drsnejch kamenitejch SUPRRR sjezdů.
Následoval příjezd k rozhledně Čarták, kde se většina skupiny šla pokochat pohledem na okolní kopečky. Při pohledu na vrchol Lysé hory nebo na Radhošť bylo patrné, že SSPK letos nezahálela, protože tyto vrcholy již byly zdolány na předešlých výjezdech. Dál už byli vidět pouze kopce o kterých někdo trefně poznamenal, že na všechny dneska dojde. Jedem dál padák střídá stoupák, skoro žádná rovinka sem tam foto. Dojíždíme na Čarták II., dáme pauzu, doplňují se tekutiny Kofola a Krušovice Mušketýr, co kdo snese a frčíme dál směr Jarcová. Na 40. km se dostavil první a poslední defekt a patřil Peťanovi, který v náročném kamenitém sjezdu provalil přední dušu. Pak si ještě Radvoj přivodil jediné a kuriózní zranění výjezdu a to když si v opravdu drsným výjezdu udělal díru do nohy od šlapky. Chvilku jsem přemýšlel jak se mu to asi za jízdy mohlo stát, než jsem pochopil, že neseděl na kole, ale vláčel ho před sebou ručmo a nohou to narval do šlapky. Dál už jsme potom pomalu vyklesávali a vytvářeli topspeedy, až jsme dojeli do všemi očekávané putyky v Jarcové, která se nacházela cca 1 km od nádraží.
Po příjezdu jsme obsadily místa před výčepem a objednali 12 pilsnerů. Slečna krčmářka se začala činit a ruce jí jenom svištěli. Jenomže po celodenní dřině není jenom žízeň, ale také hlad, tak jsme jí ještě omráčily objednávkou 6 ks utopenců. Toto již nevydržel vedoucí Tomtoto a nabídl se, že aspoň umyje nádobí, abychom se dočkali obou pochutin, ale byl rázně odmítnut. Po dotočení pivisek došla okamžitě další objednávka na překvapivých dalších 12 pilsnerů, zatímco radvoj upíjel svůj třetí půllitr kofoly a ujal se roznášení druhé várky piv, protože čas odjezdu se nebezpečně přiblížil. Ještě jsme si svorně vzpomněli, že radvoj slavil dnešního dne svátek a přibyla na naše konto z konta radvoje ještě runda něčeho tvrdšího dle výběru. Při placení zůstali na lístku nějaká virtuální piva cca 6 ks, ke kterým se nikdo nehlásil a vše museli řešit vedoucí tom a petan. Následoval odjezd z hospody za zpěvu písní a pádily směrem k nádraží, kde jsme dorazily málem minutu po dvanácté, protože vlak již byl připraven k odjezdu. Vše dopadlo dobře a už jsme frčeli směr Olomouc. Ještě při přestupování v Přerově se Krby chtěl trochu osvěžit na perónu v umývadle a opláchl si obličej i s nasazenými slunečními brýlemi – asi už přes ně neviděl??
Musím konstatovat, že trasa byla náročná leč velmi krásná, počasí taktéž, takže si myslím, že akce byla velmi úspěšná.
PS – jediným neduhem bylo to že jsme nestihly vlak, který byl původně avizován a s kterým bych mohl stihnout ještě druhý poločas utkání SIGMY, ale nenašel jsme odvahu při pohledu na 11 SSPKačů čekajících na pilsnery navrhnout jestli nepojedeme vlakem, který odjížděl deset minut po příjezdu do hospody.

Toť vsjo
Misan