Priessnitzova 60 – Jeseník

Zase jenom letecky.
Za SSPK startovali:
dlouhá 62km – Pepan, Radek
dětská 32 km – Petan, Toto

Technické zázemí:
fotograf – René
odborný dohled – ZuKu
řidič osmikolky + ochranka – Minipetan

Už ráno jsem věděl, že to není můj den. Křeče do žaludku, no špatny. Ve vlaku pokus o srani+dáveni. Kdyby se nejelo v tak krásnym prostředí Jeseníků, asi bych se na to vykašlal.
Vysedl jsem na Ramzové že se projedu z kopce do Jeseníku, rozdychám se a roztočim nohy. Dole už čekali kluci, nachystani, ti dva blázni mladí nabuzení se šli na startu tlačit kamsi dopředu, já rozvážně s Petanem na konec startovního pole. Petan mi nabídl že pojede se mnou, odsouhlasili jsme si kochací tempo a jelo se.
Počasí vyšlo krásně, trať krásná, hezky namichaná, asfaltek, šotolina, louka, lesní sjezdy po kořenech, částečně potokem, hezky. Zázemí a organizace bezvadny. Fotila René, čili počet akčních fotek z trati=0, škoda, u občerstvovačky kde nás povzbuzoval náš team byl krásnej sjezd.

Do cíle jsme dojeli po vzájemné gentlemanské domluvě společně, v objetí, čipy dole, abychom měli stejný čas. Petan však chamtivě těsně před průjezdem zvedl šlapku dopředu, což jsou ty tři desetinky, čímž se dostal na naší trati v naší kategorii na bednu. Mně zůstala tolik nenáviděná bramborová.

V cíli se o zábavu postaral se svou mobilní rampou freestylovej blázen Petr Kuchař řečený Kuchta, rozbalil to hezky blázen jeden. Bohužel legendárního backflipa jsem už neviděl, tudíž ani nenafotil, neboť už jsem spěchal na vlak.
Počasí vyšlo skvěle, krásná příroda, prostě jak už je na akcích SSPK zvykem – pohoda.

Výsledky:
Pepan – trať 62km – celkově 245 / dojelo 374 / ve své kategorii 53 čas 3:52:41,3
Radek – 62km – 257 / 374 / 56 čas 3:57:25,0

Petan – 32km – 42 / 54 / 3 čas 2:34:04,3
Toto – 32km – 43 / 54 / 4 čas 2:34:04,6

Good bajk – Tom Toto Kutcheees