Závěrečná zpráva z bajkové sezony 2006 SSPK

Milí přátelé a kamarádi,
za chvilu si začnou podávat ruky podzim s paní zimou a ač se to zdá neuvěřitelny, uteklo to jako voda a teplo je nenávratně v prdeli. Napadlo nás, že bysme si tak zavzpomínali na vydařenou a již skoro uplynulou bajkovou sezonu. Připravili jsme proto průřez bajkovym obdobim a pár statistických údajů pro připomenutí těch krásných zážitků v sedlech.

Krátce úvodem:
Všechno to vypuklo někdy začátkem dubna kdy jsme se s vedoucim Totem Kučisem přihlásili na bajkové Autor Šela Marathón kolem Helfštýna. Pilně jsme začli trénovat a hned při prvnim výjezdu na Svatej kopec álejí ke kostelu jsme začali zvracet. V tu dobu jsme oba netušili jakou euforii tim (né zvracením, ale přihláškou) probudíme u ostatních členů skupiny – v začátcích sezony začali někteří členové s kupováním nových i ojetých bajků, potřebné výstroje a různých samozřejmě dovolených podpůrných prostředků. Dokonce se někteří s novou výbavou zpočátku i na výjezdech objevovali, škoda jen, že jim to nevydrželo až do samého konce, protože my víme, že když si dneska s Totem vyjedeme na Svatej Kopec ke kostelu, už nebudeme zvracet, ale hezky si to užijem.

No a už k samotnym akcim, všechny následující informace jsou převzaty s laskavým svolením všech autorů kteří o tym eni nevijó z referošů webových:

1. akce:
06.05.2006 – Autor Šela Marathón 2006 – Lipník nad Bečvou, Helfštýn.

Délka trasy – dětská 54km.
Taktika: byla zvolená, ale Toto vůbec neakceptoval a jezdil hluboko za Peťanem
Bajkeři: dva, startovni číslo 2415 Peťan a startovni číslo 2416 Tom Toto Kutchees.
Servisní vůz: Zemčák Pavel
Doprovod: kameramani Krby, Miluška, Sharon (dodnes jsme z toho neviděli ani minutu), fotograf Martule s potomky Kubou, Klárou a a doprovodem Zuzkou, Švagrokachna s Petrem a Chosé.
Umístění: v kategorii veteráni Peťan 246 místo a Kutchees 278 místo z 312ti.
Pády a defekty: Peťan 1x, Toto 3x, z toho jednou přes řidítka do rokle.
Ztracená cyklolahev Pells-1x (Toto)
Zlomenej držák na lahev – 1x (Peťan)
Rozedrané prdele – 2x (Toto a Peťan)
Sprostá slova cca 4000.
Hodnocení:na úvod sezony to byl teda pěknej mazec, zjistili jsme, že ani při nejlepší vůli nejsme schopni se měřit s těma bláznama co jeli 90km trať za ještě lepší časy než byly ty naše na dětské 54km trase. Ale poprvé jsme tak mohli zažít ten krásnej pocit při průjezdu cílem, kdy nás povzbuzovali naši přátelé a kamarádi.

2. akce:
08.05.2006 – Velký Kosíř – Bike Cabanos Fit Party

Délka trasy – 45km po asfaltě, šotolině, lesních cestách a ostrým kamení.
Peletón: 13 členů – Kareka s kolegou z práce Pavlem a Monča, Švagrokachna s Kachnobratrem, Martička, Mešák, Negr + Petra kadeřnica, Kršňa, Havárka, Mira Hypernova, primáš z kapely Frgál, Peťan a Kučis.
Zvláštnosti: poprvé ve své historii se skupina scházela za zvuku živé hudby a kouřových efektů z nedalekého krematoria. Galuskové Mirovo kolo vč. sandálů a riflovéch kraťasů a jeho nestandardní zavazadlo ve tvaru igelitky s ošoupanym logem Hypernova. Kučisův párek nevalné chuti a tvaru vypadající poněkud rosolovitě a moučně až nechutně.
Defekty byl jen jeden – primášovi se přetrhl řetaz, pády tentokrát kupodivu žádny.
Hodnocení: počasí se vydařilo, kabiky se sežraly všechny, Mira překpapivě nepichl. Velmi vydařená akce!

Mezidobí mezi 2 a 3 akcí jsme věnovali zodpovědnému treningu na Švihtůr.
Prvopočáteční euforie některých bajkerů kteří si kupovali výstroje a hromadně se přihlašovali na Švihtůr do Loštic jaksi opadla. Jak jinak si vysvětlit, že tyto treningy většinou absolvovali jen Peťan a Kučis, připadně se k nim přidal sem tam Radvoj, když mu eště nevrzalo koleno. Dřeli jsme a zvraceli na jedohubkách. Zde si neodpustim jednu malou historku s výjezdem do hospody U Luboša v Lošově. Radvoj supící a zvracející né a né vyjet tento táhlý kopec, když v tu ránu kolem něj prosviští asi 3 letý capart na vrzajícím malém kolečku a krátkým silovým šlapáním tento kopec vyjede, sleze z kola a jako by se nic nedělo jde si hrát na pisek. Raďo promiň, ale na zvuk skřípějícího kola toho klučiny se prostě nedá zapomenout.

3. akce:
10.06.2006 – Švih tour – Loštice 2006

Délka trasy: ženy 23km, muži 2x 23km
Bajkeři: tentokrát 7 kusů a to René, Petra kadeřnica, Kučis, Negr, Peťan, a noví členové bažanti a nosiči vody Pepan a Radek.
Mediálními partnery byli Radvoj + Lenka tehdyještěrichtrová + miniPeťan, kteří vše zdokumentovali a fandili nám, ZuKu které to bylo jedno a její ochranka ze Šternberka – Tatarené+Mamarené.
Umístění: Petra kadeřnica 15, René 20, v jejich kategorii dojelo 22 žen. Radek 95, Pepan 125, Negr 154, Peťan 155 z celkově dojetých 166, Kučis DNF.
Mimořádné události a hodnocení: Kadeřnica Petra si zkrátila trasu mysim nejmiň u polovinu, René po tak dlouhé pauze statečně bojovala, Kučis měl po společnym treningu se Peťanem takovou silu v nohách, že to hovado urval řetaz a mladi bažanti místo aby jezdili s nama, nosili nám ovoce a klsetili cestu nám hned po startu ujeli a viděli jsme je až v cilu. Do dneška nepochopim jak se pořadatelům podařilo postavit trasu na které se dle myho jezdilo furt do kopca, když start a cíl byli na skoro stejnym mistě.

4. akce:
24.06.2006 – Olomoucká buřinka – Bělkovice

Délka trasy: 50km
Bajkeři: Kučis + Honza z Kolina, Peťan byl přihlášenej taky, ale den před startem se vrátil z fotbalové dovolené z Německa zcela vyčerpán.
Událost: Zde bych chtěl vypíchnout skutečnost, že Kučis poprvé a naposled v sezoně na závodě nedojel poslední ze skupiny SSPK, Honza z Kolina dojel až o 8 minut za nim.
A ještě bych přidal Kučisuv komentář k fotografovi, cituji: „Bohužel tentokrát nebyl k dispozici fotograf. Vzhledem k tomu že fotila René moje, fotky jsou velmi monotematické. Vzniklo asi 75 fotek z místa startu kdy čekáme v chumlu na výstřel a asi dvě fotky z přípravy, přestože asi 30 metrů od startu byl krásný brod, nedaleko již zmiňovaný sjezd po louce a cílový makadam „na krev“,což René zazdila. Poté co snědla rybu a ZuKu dostala záchvat, odjely holky domů. Po zrušení opakujících se motivů zůstalo 8 fotek. Ach jo.“ Konec citátu.

5. akce:
15.07.2006 – Bike Holba adrenalin party – Kralický Sněžník

Délka trasy: 50km
Účastníci: 6 bajkerů ve složení Kušis, Chose, Mira (Hypernova), Peťan, Zbyňa a Švagrokachna.
Něco málo z průběhu: na této trase se střídají všechny povrchy, rozmanitý profil a různé discipliny, jako je třeba nošení kola na zádech přes rozbořený les a dokonce zde byly k vidění i hejna neobvyklých MODRÝCH much.
Mimořádná událost: krátce po zdolání výškové kóty 1002 následuje užasný sjezd po hliněné asfaltce. Zde se stalo něco co se vidí málokdy. Peťan jedoucí těsně v háku za Kučisem, na tachografu 62km/h najednou vidí, že Kučis nezvládá jednu za zákrut. Co se tam odehrálo to je jen pro silné povahy, nejdřív v té rychlosti letí Kučis po hlavě přes řididla a za ním jeho Maxbajk v kotrmelcích kamsi do lesa. Nebýt Aliena – druhé to nejlepší helmy na světě hned po Matrixovi, mohlo to dopadnout tragicky, objevuje se první prasklina v helmetu. Kolo až na pokřivený sedlo který až dodnes Kučisa tak trochu táhne doleva přežilo. O natržené prdeli a roztržených gatich Senzorech toho už bylo popsáno dost a dost. Nelze ještě zapomenout na Zbyňovo napodobení Kučisa, tentokrát se skokem po hlavě bez vážnějších následků.

6. akce:
30.07.2006 – Okolo Velkého Pradědy – Kobram bike cup

Délka trasy: 50km plusminus
VELMI HOJNÁ UČAST – Cykloskupina A: Kučis, Peťan, Zbyňa, Marian, Mrca, Mira s vosou, Olik, Mišák, pingél Luky, Mira Hypernova, Krby, Radek, Pepan, Mišan Vesódil, Švagrokachna, Jarča, Radvoj. Pěšoskupina B: René, Lendar, Márketa a ZuKu na osmikolce.
Hlavní událost: Pepan kterej díky nezkušené a lajdácké jízdě v terénu jezdil se svým trekem po šutrech jako hovado, drží se čtyřmi defekty za jeden výjezd rekord. Tímto obral skoro polovinu peletóna o náhradni duše a celej peletón pak o nejmiň hodinu posezení u Holby v cílové stanici Hospoda Na kovárně v Malé Morávce.
Závěrem: nádherný počasí, nádherná trasa, podřeny skoro všecky kola od vozéka cyklobusu, Krby max speed 73km/h, krásně opálená ZuKu, Jarča dostala 4 litry od přepravca za podřenyho bajka.

7. akce:
05.08.2006 – Létající Čestmír – Straník – SK

Délka trasy: 5-10 minut podle teho jak foukal větr, vzdušnou čarou tak asi 500m.
Účast :
Odvážni piloti: René, Marťule, Břeťa, Břetkyně, Olik, Lidka, Mrca, Miška a Peťan
Zbabělci vymlouvající se na zapomenuty občanky: Kučis, Radvoj ,Lendar
Velmi ochotný šofér: Chosé
Obecenstvo: Markéta a ZuKu
Krátce z akce: škoda, že nebylo lepší počasí, nepoznali jsme tak na vlastní kůži co znamená slovo termika, i když teoreticky to samozřejmě všichni MY LÉTAJÍCÍ ČESTMIŘI už vime.
Nezbývá než touto cestou znovu poděkovat náčelníkovi co mu od jisté doby říkají „Ten co ještě nikdy neskákal na paraglajdu“ za skvělé zorganizování akce. Nám létajícím způsobil zážitky který nám už nikdo nevezme. Šifra pro Olika: kaktus vykvete zase za rok.

8. akce:
12.08.2006 – MTB hřebenovka Javorníky – po slovenské straně

Délka trasy: asi 48,96 km
Účast: 10ti člené peletón ve složení Olik, Peťan, Radvoj, Zbyňa, Pepan, Radek, Mira s vosou, Mrca, průvodkyně Marcela a vedoucí ToTo.
Připomenutí událostí: povolený anabolika – u nás některých desítka a plnotučné pilsnér na první zastávce, u někoho jonťák z Božkova tamtéž, neslušný až sprostý slova a blití plic v kotárech, valašská kyselica, valašská pizza – rozumněj 10 šlivovic na tácku, 2x losování, jízda celyho peletóna na červenou z Kohůtky, max speed Pepan 84km/h – rychlost dosažená evidentně podvodnym způsobem, záměrně špatně naštelovanym obvodem kola v kompjuteru, překrásny hřebenovy trasy v nádherné valašsko – slovenské přírodě, jeden z nejhezčích výletů sezony.

9. akce:
26.08.2006 – MTB – hřebenovka Hostýnské vrchy

Délka trasy: 49km
Aktéři: sešlo se nás 8 – Peťan v pumpkách, zarostlé Olik,chemik Radek,včeréši Mrca, umrčené Zbyňa, Mira v helmě bez helmy, Kučis v helmě s helmó a pruvodkyňa Marcela ze Vsetina.
Krátce z akce: málokdy se vidí, že by se mezi námi sportovci naší skupiny našel někdo kdo by přijel ráno o pul osmé na nádr na kole ožralé. Stalo se tak před tímto véletem a z objektivnich příčin ho rači nebudu jmenovat. Hned ve vlaku se navalené Mrca musel napravit pilsnerem a ve Vsetině pak dvěma dávkama Speedu č.8. Jelo se v den Barum Relý a podle toho to Radek taky pojal, bo kurva jak si jinak vysvětlit, že byl na každym kopcu pul hodiny před nama!!! Prostě závoďák!!! Nedílnou součástí akcí se staly žranice na vrcholech a jednou takovou byla i ta v hospodě Prženské paseky. Zde opět losování o šlivovice. Po sléze pod vlivem alkohola nebezpečné sjezd s vyoranou brázdou do křoví opět v podání Kučisa, kterýmu nikdo z nás nebyl schopen pomoct jelikož jsme se buď všichni řechtali a nebo to všecko fotili. Max speed Kučis 72km/h a opět se osvědčil již jednou prověřené helmet Alien.
Krásný to výlet.

10. akce:
02.09.2006 – Priessnitzova 60 – Jeseník

Délka tratí: dlouhá 62km, dětská 32km
Závodnici: Pepan a Radek na dlouhé, Kušis a Peťan na dětské trase.
Technické zázemí:
fotograf – René
odborný dohled – ZuKu
řidič osmikolky + ochranka – MiniPeťan
Ze závoda: krásný počasí, skvělý a náročný trasy, poprvé v historii stanul na stupnich vítězů závodník SSPK, byl to Peťan které skončil ve své kategorii 3, bramborová medaila zbyla pro Kučisa, nikeho už nikdy nebude zajimat, že v kategorii veteráni nad 35 let nás startovalo na dětské strase jen sedm! Umístění hoňáků – Pepan 53, Radek 56 ve svých kategorkách.

11. akce
09.09.2006 – Dlouhé stráně downhill párty

Délka trasy: mysim tak 40km
Účastníci výjezdu: náčelnik Kučis, Peťan, Mira – Sršeň, Mrca, Olik, Mira – Tesco (Hypernova), motor Honza letec a Marťule se psacim strojem v kabele.
Stručně z véleta: nelze opomenout heroický výkon Honzův, který tlačil do kopca Marťulu, její kolo, kabele na něm a v nich psací stroj a zároveň tak ještě dokázal šlapat na kole vlastním, tím víc když mu je kolo minimálně o čtyry čisla menši! Rychlostě ve sjezdech kolem 70km/h, dule opět neuvěřitelná žranica s již tradičnim losovánim. Nádherný to výlet tentokráte pojatý trochu asfaltově.

12. akce:
28.09.2006 – Kdo nebluje není biker, hop, hop, hop

Délka trasy: 40km, Ramzová, Jeseník, Chlum, Rejvíz, Čerťáky, Jeseník
Účastníci: bajkeři : Peťan, Radek, Toto, Honza letec, Zbyňa + nové tváře – Minizbyňa zvaný Kuba, Dolaňáci David a Roman.
Pěšáci: René+ZuKu na osmikolce a Tina zpoloviny Izraelka.
Události: Kučis zapomenuté batoh + helmet ve vlaku, David – pichl neuvěřitelně kolo ve vlaku, Peťan – ulomené kompjuter, naraženy obě pulky prdele a zhmožděná pravačka, Roman – defek zadniho kola, Zbyňa defekt zadniho kola, Honza letec – defekt zadniho kola, Roman – ulomená přehazka. Kromě Kučisa a Radka se každymu něco stalo s kolem, což historie skupiny nepamatuje. Zřejmě nejsmůlovatější vélet sezony s polskou mlhou která nám tak znemožnila výhled z rozhledny Chlum.

Závěrem perličky a rekordy sezony.
– výrok sezony: Radek: cituji: „Mně to těžky prudky klesáni nevadilo, já jsem hodil prdel za řiditka a jel!“ (mimochodem nikdo to nepochopil, nicméně všichni znalecky pokyvovali)
– max speed: Pepan: 84km/h s větrem v zádech a blbym pruměrem kola
– nejtěžší bicygl: Marťulen trekové: váha kola 48kilo a to prosím pěkně bez kabel.
– nejlehčí bycigl: Olikuv Amulet: váha kola 11,4 kilo, váha jezdce 10x větši.
– největší frekvence pádů na co nejkratšim rovnym useku: Peťan: 2 pády na 10 metrech na poslednim výjezdu.
– největší frekvence průjezdů dvěma obcemi: 8x Rapotín, Vikýřovice, Rapotín, Vikýřovice, Rapotín, Vikýřovice, Rapotín, Vikýřovice…
– největší frekvence defektů za výlet na jednu osobu: Pepan 4x pichl
– nejkrásnější a zároveň nejdojemnější dojezd: společný průjezd Peťana a Kučisa držící se svorně za ramena cílem Priessnitzovy šedesátky
– největší televizní hvězdy skupiny: slavni herci Kučis a Peťan na čété čtyři sportu.
– nevídaný přírodní jev: při všech bajkových akcích bylo krásy vydařeny počasi
– nejdelší stoupání: 15km furt do kopca na Dlouhy Stráně
– nejlepši gymnasta a artista: Kučis a jeho hrozivy salta přes řididla
– největši bajkér: Honza letec na polovičnim kole
– nejhezči dres: Miruv s vosou na zádech a druhé Miruv (alias hypernova) zelenej dres s paletinsko-mongolskym nápisem Edukia Zekendius nebo tak nějak
– nejhezči cyklobotke a cyklogatě: Mirovi (alias hypernova) sandále a riflovy kraťase a
– nejmenši bajkér: MiniZbyňa s osmi převodama
– nejdelší sjezd: tamtéž
– veřejny zdokumentovany srani: Zbyňa jako zviře v křovi, Peťan jako člověk kultivovaně v kadici boudě
– celkovej počet ujetych a uletěných km: 588,46km
– celková učast bajkerů, čestmirů vč. pěších a doprovodných: 118

Vypracoval: Peťan